Sauny na míru zlepší vaši imunitu

sauny na míru

V současné době více než kdy jindy je třeba posilovat imunitní systém. Ten dostává poměrně hodně zabrat. Koronavirová pandemie řádí okolo nás po celém světě a za chvíli se ke slovu přihlásí podzimní respirační onemocnění i chřipky. Udržet si fyzické zdraví bude prioritou. Jak na to? Třeba saunováním.

Zdravotní účinky saunování

Víte, že slovo sauna je finského původu? Proč také ne, když i její vynález je ryze finský. Saunování působí na psychiku člověka přímo blahodárným způsobem. Svaly se uvolňují a stresovaný mozek díky ní získává klid. Do krve jsou vyplavovány endorfiny, což jsou hormony štěstí, jež přinášejí úlevu a radost. Některé klinické studie poukázaly na to, že sauna se může podílet na snižování cukru v krvi u diabetiků, posiluje srdce, zlepšuje prokrvení organismu. Jedná se tedy o zdraví prospěšnou aktivitu, jíž by se člověk měl věnovat co nejčastěji. Má-li k tomu vhodné podmínky, není od věci si saunu na míru vybudovat také ve svém domově. Výhodou je, že za zdraví prospěšnou aktivitou nebudete muset jezdit daleko a vše budete mít po ruce. V době koronaviru se tak vyhnete i nežádoucím kontaktům s případnými nakaženými osobami. 

Vestavěná sauna na míru jako součást domova

Sauna může mít vytápění dřevem nebo elektrické. Lze je vybudovat v interiéru stejně jako venku na zahradě. Určitým řešením jsou i menší infra sauny. Pro náročné jistě nebude problémem si postavit luxusní saunu, v níž se zdravé proceduře bude věnovat ve společnosti svých přátel a rodiny. Základem každé sauny je hlavně kvalitní obložení dřevem. Nejčastěji se využívá severský smrk, který výborně odolává vlhkosti i teplotním změnám, o něž není v prostoru sauny nouze. Takto lze vyřešit i atypickou saunou. Jestliže si netroufáte do její stavby vlastními silami, je možné se domluvit s odbornou firmou, která vám ji postaví na klíč.

Sdílet článek