Kvalitní kovoobrábění na zakázku

zakázková kovovýroba

Obrábění kovů je stále velice žádané, avšak vždy záleží na profesionalitě firmy a na kvalitním zpracování zadaných zakázek. Zvolte si pro práce v oblasti kovoobrábění ty nejlepší partnery, kterým nedělá problém zrealizovat vše potřebné na obráběcích strojích. 

Kvalitní stroje zajistí přesnost při obrábění

Pokud vozový park obsahuje luxusní a nová vozidla, zájemci se jen pohrnou. To samé platí také u strojového parku – jestliže v něm naleznete stroje předních značek, pak vám bude ihned jasné, že zakázková kovovýroba nabere vždy směr požadované kvality, kde nebude chybět ani rychlost zpracování. Hlavní produkty se realizují pomocí CNC obráběcích strojů, které si lze také koupit. Nechybí ani další nepostradatelné stroje, které slouží k velmi přesnému obrábění kalených součástí. Jedná se i o klasické obráběcí soustruhy a frézky a v pracovním procesu se objevuje též ruční kovoobrábění, když si tento postup vyžádá aktuální situace. 

Pro vlastní produkci se počítá s používáním progresivních nástrojů, například diamanty umí vyhlazovat soustružené povrchy. Důležitá je i forma jejich upínání. Od tepelných držáků očekávejte tužší upnutí a zvýšení řezných rychlostí. Dodávají se kleštiny a kleštinové upínače, pneumatická sklíčidla pro snazší a rychlejší výměnu dílce a jiné. U přesných dílců si nemůžete dovolit zkazit způsob upnutí, proto si vždy raději nechte poradit od odborníků, které nástroje si pořídit pro konkrétní účely. 

Pevné upnutí nástrojů kleštinami

Kvalitní strojní vybavení je dostupné pro malé i velké provozy, kde si kladou vyšší nároky. Kleštiny musí být zhotoveny z odolných a pevných materiálů, aby se skutečně zafixovalo upnutí nástrojů s válcovou stopkou či tyčového materiálu. Existují tlačné kleštiny a tažné. U obou typů se spolehněte na jednoduchou a rychlou výměnu obrobku, upínání lze realizovat v revolverových strojích a v automatech.

Sdílet článek