Náhradní díly Zetor: Nakupte si pohodlně prostřednictvím e-shopu

náhradní díly Zetor

Kdo by neznal Zetor? Minimálně pánové určitě vědí, co se už bezmála tři čtvrtě století skrývá pod touto značkou. Jestli jste tipovali, že se jedná o traktor, máte pravdu. Jejich historie se začala psát v polovině minulého století a pokračuje i nadále. Jaká je historie této tradiční české značky?

Historie vzniku českého traktoru

Zetor je ochranná známka a značka traktorů. Jejich český výrobce, Zetor Tractors a.s. sídlí v Brně-Líšni. Víte, jak vzniklo slovo Zetor? Původní firma vznikla pod druhé světové válce jako součást Zbrojovky Brno. Zajímavý je vznik zkratky Zetor. Zet znamená hláskované písmeno Z, které bylo převzato z názvu Zbrojovka. Koncovka -or byla použita se slova traktor. Během let vzniklo mnoho typů traktorů v mnoha modelových řadách. Aktuálně je jich šest a  obsahují modely s výkonem od 25 do 170 koní – Utilix, Hortus, Major, Proxima, Forterra, Crystal. Své uplatnění nacházejí v zemědělství stejně jako v komunálních službách nebo zahradnictví. 

Náhradní díly Zetor

Sériová výroba traktorů Zetor Z-25 byla zahájena v srpnu 1946. Následovaly ho další typy, protože doba si vyžádala traktory se silnějším motorem. Nyní jsou vyráběné čtyřválce i šestiválce. V současné době Zetor vyrábí také malé a lehké traktory, jež mohou být použité i v komunálních službách nebo mohou sloužit jako praktičtí pomocníci v zahradnictví. Výhodou traktorů Zetor je zejména nenáročnost na provoz a servis. Na trhu jsou i náhradní díly Zetor, díky nimž je možné traktory udržovat v provozuschopném stavu. Ty je možné koupit i prostřednictvím internetového obchodu, který obsahuje na 50 tisíc položek, a nechat si je poslat do firmy. Je to pohodlné a tento způsob nakupování šetří drahocenný čas.

Zetor je tradiční českou značkou, o jejíž výrobky je zájem také v zahraničí – ve Velké Británii, Německu, Francii, Litvě nebo Slovensku.

Sdílet článek