Rodina Cinturato – bezpečně za každého počasí s pneumatikami Pirelli!

Bezpečné za každého počasí. Pneumatiky z rodiny Cinturato jsou vyvinuté tak, aby vyhovovaly potřebám evropských spotřebitelů a poskytovaly jim bezpečnost i výkon na všech površích a v jakémkoliv ročním období. Není divu, že si pneumatiky Pirelli vybrali i piloti Formule 1 a Moto GP. Společnost se zaměřuje i na ekologii, proto jsou její pneumatiky vyrobeny tak, aby příliš nezatěžovaly životní prostředí. Už jste o nich slyšeli?

Pneu
Pneumatiky z rodiny Cinturato jsou skvělou volbou v jakémkoliv ročním období.

 

Bezpečně na cestách s pneumatikami Pirelli

Když se řekne bezpečnost, mnoho z nás si vybaví brzdění. Právě při něm jsou pneumatiky nejvíce namáhány a deformovány. Úroveň přilnavosti závisí na více faktorech, nejdůležitějšími z nich je tuhost a struktura dezénu. Právě proto společnost Pirelli vyvíjí své modely s různou tuhostí a dezénem. Díky tomu se jejich pneumatiky snadno přizpůsobí jakýmkoliv povětrnostním podmínkám a dosáhnou požadovaných hodnot přilnavosti za každého počasí.

Věděli jste: Brzdění na sněhu

Jednou z nejdůležitějších vlastností pneumatik je poměr plochy drážek v dezénu, který nám ukazuje, kolik gumy je v jednom okamžiku v kontaktu s vozovkou v porovnání s drážkami. Právě proto jsou zimní pneumatiky vyrobeny ze směsí, které zachovávají jejich pružnost i v zimních podmínkách a s dezénem s optimalizovanými drážkami pro vytlačování velkého množství sněhu a vody. Efektivní brzdění v zimě je zajištěno díky speciálním lamelám, jež jsou schopné zachytávat sníh a tím navyšovat přilnavost díky většímu tření mezi dvěma sněhovými vrstvami. Právě to jsou důvody, proč jsou zimní pneumatiky tou nejlepší volbou na zimu.

Věděli jste: Brzdění s celoročními pneumatikami

V městských oblastech, kde jsou povětrnostní podmínky přece jen o něco příznivější a nedochází k extrémním výkyvům teplot jsou vhodnou alternativou All Season pneumatiky. Právě ty poskytují skvělý kompromis mezi bezpečností, mobilitou a ovladatelností jak v zimním, tak i letním období. Zvláštní důraz byl při jejich vývoji kladen na výkon na sněhu a mokru, a tak si díky nim může řidič užívat bezpečnou jízdu po celý rok bez nutnosti jejich výměny.

mokro
Víte, jaké pneumatiky jsou nejspolehlivější při brzdění na mokru?

Věděli jste: Brzdění na mokru

Hlavním úkolem pneumatik při brzdění na mokru je vytlačit co nejvíce vody skrze drážky dezénu a zajistit tak prostor pro interakci běhounu s vozovkou a zvýšení úrovně přilnavosti. Právě k tomu jsou ideální letní pneumatiky, protože zajišťují větší plochu pro kontakt s vozovkou a menší drážky než zimní pneumatiky, které naopak fungují lépe za nízkých teplot.

Věděli jste: Brzdění za sucha

V letní sezóně, co se brzdění týče, nemají letní pneumatiky na trhu konkurenci. Právě ty při brzdění spoléhají na větší stopu (méně drážek a větší kontaktní plocha s vozovkou) a vzhledem ke svojí tuhosti i sníženou deformaci. Pokud však teploty klesnou pod 7 stupňů Celsia, a to i v případě, že se na vozovce nenachází žádný sníh, je vhodnější používat zimní pneumatiky, které pomohou autu lépe reagovat díky elastické směsi.

Pokud právě přemýšlíte nad výběrem nových pneumatik na váš vůz, zkuste se poohlédnout po pneumatikách z rodiny Pirelli Cinturato. Můžete se na ně spolehnout a zároveň uděláte něco nejen pro sebe, ale i pro životní prostředí.

Zdroj: Depositphotos