Jakou výhodu mají repasované PC a notebooky?

repasované počítače

Vlastnit počítač nebo notebook je v současné době téměř nutností. Jejich pořízení je však poměrně velkou finanční investicí, která může citelně zasáhnout rodinný rozpočet. Zvláště, pokud rodina potřebuje pořídit více kusů této elektroniky. Řešením může být repasované PC. Jaké má výhody a nevýhody?

Co je to repasovaný PC

Co si představit pod pojmem repasované počítače? Jsou to produkty, které již bývaly používané, zejména ve větších firmách, kde se také pravidelně starší technika obměňuje novou. Vyřazené PC jsou obvykle určené k repasi, kdy jsou vyčištěné a zkontrolovány. Některé součásti, které již nevyhovovaly, jsou nahrazeny novými, a takto je počítač připraven k prodeji. Zákazník, který si ho koupí, získá kvalitní přístroj za výrazně nižší cenu, než jaká je při pořízení úplně nového PC nebo notebooku. Oplatí se to hlavně tehdy, kdy je třeba do rodiny zakoupit několik notebooků pro všechny její členy, kteří je používají pro práci i zábavu. 

Na co si dát pozor při koupi repasovaného PC

Dobrý prodejce vždy informuje své zákazníky o tom, v jakém stavu se repasovaný PC nachází. Zejména je třeba si zkontrolovat na kvalitu zobrazení monitoru, panty či funkčnost klávesnice notebooku. Drobné oděrky obvykle nejsou na závadu a přístroj dobře funguje i s nimi. Kdo chce mít kvalitní notebook nebo počítač pro kancelářské použití za příznivou cenu, ten volí repasovaný, který může zakoupit i na https://www.malicomputer.cz. Zde pořídíte notebooky i PC za bezkonkurenční ceny od předních výrobců, jakými jsou Lenovo, Acer, HP, Dell, Asus, Fujitsu, a to s jednoletou zárukou. U každého produktu je kromě jeho podrobného popisu také upozornění na kosmetické nedostatky, kterými produkt disponuje.

Kdo uvažuje ekonomicky a pečlivě zvažuje, za co své vydělané peníze vydá, pro něho může být repasovaný notebook nebo PC výhodnou koupí.