Kdy je půjčka se zástavou nemovitosti výhodná

půjčka se zástavou nemovitosti

Jestliže nemáte možnost získat klasickou hypotéku nebo bankovní úvěr, pak může být řešením půjčka se zástavou nemovitosti od nebankovního poskytovatele.

Velkou výhodou dnešní doby je možnost získat informace rychle a v podstatě o všem, co je zapotřebí. Platí to pochopitelně také o bankovních i nebankovních produktech. Na webových stránkách si tedy můžete zjistit informace o nebankovních úvěrech pomocí srovnávače půjček. O hypotékách si vše potřebné zjistíte pomocí nástroje, kterým je hypoteční kalkulačka.

· Pokud nenajdete to pravé mezi bankovními produkty, můžete se obrátit na nebankovní sektor.

· Tam hledají pomoc většinou lidé, kterým právě banka odmítla z jakéhokoliv důvodu finanční pomoc.

– Ve velké většině se jedná o záznamy v registrech dlužníků.

V tom případě budete hledat produkt pod označením rychlá půjčka bez registru. Důvodů ale může být mnohem více. Problém s hledáním vhodného produktu mají například začínající podnikatelé. Ti nemají v podstatě možnost doložit své příjmy, protože daňové přiznání jednoduše z minulých období neexistuje. Pokud je tedy pro vás rychlá půjčka na účet nedosažitelná, alternativou může být nebankovní půjčka.

Až 70 % z tržní ceny nemovitosti

Jednou z možností je půjčka se zástavou nemovitosti. Toto smluvní ujednání je založeno na tom, že vybrané instituci nabídnete nemovitost a věřitel vám poskytne hotovost. Výhodou tohoto řešení je především to, že můžete takto získané finance použít prakticky na cokoliv. Nejste ničím limitováni.

· Při hledání vhodného produktu je zapotřebí soustředit se především na to, kolik procent z tržní (odhadní) ceny je poskytovatel ochoten vám dát.

· Procentní sazby se u jednotlivých institucí velice odlišují.

– V některých případech je možné získat až 70 %.

– A vzhledem k tomu, že ceny nemovitostí v poslední době velice vzrostly, může se jednat o skutečně vysokou částku.

Před podepsáním smlouvy si zjistěte veškeré informace. Mnoho klientů se soustředí pouze na výši úrokové sazby. Důležitějším údajem je RPSN, kde jsou zahrnuty veškeré platby.

Autor: Lundea