Průmyslové váhy hlídají vaše provozní náklady

automobilové váhy

Napadlo vás někdy, jak moc důležité je mít přehled o tom, kolik co váží? A to v různých oborech lidské činnosti – v průmyslu, potravinářství, strojírenství, přepravě zboží atd. Představte si, že provozujete velkoobchod se zbožím, které odesíláte automobilovou přepravou. Každý balík zvlášť před odesláním zvážíte. Podle jeho hmotnosti je pak velmi často stanovena cena za přepravu. Kromě toho je tento údaj důležitý i v případě reklamačního řízení, když se z balíku během přepravy něco ztratí, což bohužel nebývá ojedinělým případem.

Průmyslové váhy s přesnými digitálními snímači

Nastínili jsme si jeden z případů, kdy znát skutečnou hmotnost je velmi podstatné pro odvedení kvalitní práce a také úsporu provozních nákladů v podnikání. Je proto pochopitelné, že existují váhy pro různá vážení. Ne vždy vážíte něco, co má jen pár kilogramů. Velmi často se převažují například celé automobily a zde si s osobní váhou  nevystačíte. Ke slovu přicházejí průmyslové váhy, které jsou schopné zjistit přesnou hmotnost i u tunových předmětů.

Silniční váhy s kamerovým systémem

Automobilové váhy je hovorové vyjádření pro statické mostové váhy, kdy je vážené vozidlo umístěno na mostu váhy. K její realizaci není třeba mít stavební povolení. Vážní systémy jsou v současné době již na tak vysoké úrovni, že jsou schopné automaticky rozpoznat SPZ. Bývají mimo jiné vybavené kamerovým systém pro kontrolu prostoru vážení s možností pořizování fotografií.

Speciální tenzometrické váhy

Potřebujete zvážit letadla nebo vagony na hydraulických zvedácích? Žádný problém – nechte si na zakázku vyrobit tenzometrické váhy od společnosti TENZONA, která patří mezi největší firmy v oblasti průmyslového vážení v České republice. TENZONA poskytuje také servisní služby. Každé dva roky firma ověří a zajistí údržbu tak, aby další dva roky průmyslová váha bezchybně fungovala.

Sdílet článek