Jak přežít dlouhý let?

sluchátka

Léto je neodmyslitelně spjato s cestováním. Právě v tomto období prázdnin a dovolených se vydáváme poznávat krásy cizích krajů. Než ale budeme moci na vlastní oči obdivovat vše, co daná země nabízí, musíme leckdy překonat poměrně značnou vzdálenost. Častým dopravním prostředkem, kterým se na cesty za exotikou vydáváme, je proto letadlo. Jak si v něm ukrátit cestu?

Spěte

Ideálním řešením by bylo celý let prospat. Udělejte si k tomu dostatečné pohodlí – vezměte si malý polštářek, šátek nebo šál na přikrytí, který se díky puštěné klimatizaci stane neocenitelným pomocníkem. Na oči si dejte pásku a do uší sluchátka, aby vás nerušil dětský smích, pláč, monotónní zvuk motoru ani žádný další hluk. Budete se pak cítit jako v bavlnce.

Buďte kreativní

Ne všichni jsou však takoví šťastlivci, aby usnuli hned, jakmile se letadlo odlepí od ranveje. Většinou se jim to nepovede ani v průběhu celého dlouhého letu, musí si proto hledat jinou zábavu. Přistupujte k cestě tak, že díky ní získáte spoustu času sami pro sebe. Hodiny můžete využít k nějaké kreativní činnosti a dělat to, k čemu byste se jindy jen stěží dostali. Nebojte se popustit uzdu vaší kreativitě. Vyzkoušejte třeba současný hit – relaxační omalovánky. Vybarvováním si nejen odpočinete, ale také se zbavíte stresu. Podobný účinek mají i další jednoduché činnosti, jako třeba háčkování nebo pletení.

Vybavte se

Přibalte si s sebou do palubního zavazadla to, co máte rádi. A je úplně jedno, jestli to bude oblíbená kniha, bezdrátová sluchátka pro poslech hudby nebo přenosný DVD přehrávač pro sledování filmů. Nezapomeňte ani na nabíječky, ať vaše zábava neskončí dřív, než začala. K ukrácení dlouhé chvíle skvěle poslouží i křížovky nebo sudoku. Pro případ, že vás přepadne hlad nebo vás dohoní mlsná, mějte přichystanou nějakou zdravou svačinku. Třeba si doma v sušičce ovoce připravte pár sladkých dobrot. Uvidíte, jak vám přijdou k chuti!