Opravdu rovná podlaha? Jedině anhydritová!

Vybíráte podlahu do svého domu? Rádi byste podlahu rovnou, voděodolnou, bezúdržbovou, beze spár, příjemnou na pohled i na dotek? Zvažte anhydritovou. 

Anhydritové podlahy (můžete se setkat i s pojmem lité podlahy) jsou podlahy vyrobené z umělých složek, konkrétně ze speciální polyuretanové směsi, která po zalití a uschnutí vytvoří perfektně rovný a celistvý povrch. Své místo lité podlahy tak mají nejenom ve velkých průmyslových areálech, ale také moderních domech, v nichž vynikají svým minimalistickým vzhledem. 

Nejenom do koupelny

Uživatelé anhydritových podlah si cení především jejich minimalistického vzhledu. V kombinaci se stěrkou je navíc možné podlahu sjednotit i se stěnami, respektive vytvořit plynulý přechod mezi podlahou a stěnou. Další výhodou anhydritových podlah je jejich voděodolnost. Proto je můžete bez obav položit i do koupelen a kuchyní. Praktické rovněž je, že jsou beze spár, do kterých často zatéká voda a následně v nich vznikají plísně. Anhydritová podlaha je v tomto hledu v koupelně mnohem lepší volba než klasické dlaždice. 

Snadná údržba

Toužíte po podlaze nenáročné na údržbu? Takové, kterou v rámci očisty stačí vytřít mopem s horkou vodou a běžně dostupným čisticím prostředkem? V tom případě pro vás ta anhydritová bude přímo ideální. Lité podlahy jsou ale správnou volbou i do velmi členitých místností. Směs se totiž snadno rozlije do všech zákoutí. To eliminuje vznik zbytkového materiálu, jak tomu je například u podlah dřevěných, laminátových, ale i klasické dlažby. 

Popusťte uzdu své fantazii

Rádi byste originální podlahu nějaké nezvyklé barvy? Žádný problém. Většina výrobců je schopna polyuretanovou směs natónovat dle vašich požadavků, tedy do vámi vybraného odstínu. Mezi uživateli se největší oblibě těší bílá a šedá. Populární ale jsou i imitace mramoru, metalické odstíny či melíry. Dokonce je možné míchat různé barvy dohromady a vytvářet originální obrazy. Fantazii se zkrátka meze nekladou, ani v takovém segmentu, jakým je pokládka podlah.