Ochranné pomůcky pomohou chránit zdraví při práci

svářečské brýle

Oči jsou jedním z pěti smyslů, pomocí nichž vnímáme svět. Kdo nevidí, hůře se v něm orientuje. Přitom ke ztrátě zraku velmi často přispívají také nepříjemná zranění očí, ke kterým může dojít nejen v soukromém životě, ale také v zaměstnání. Čím si zrak chránit?

Svářečské brýle

V životě existuje spousta činností, během nichž může k poškození očí dojít. Na pozoru musejí být ti, co pracují v chemickém závodě i ti, co svařují. Stačí nepozornost a jiskra poškodí nenávratně zrak. Pochopitelně je na místě používat ochranné pomůcky – svářečské brýle, které zrak chrání. Protože při elektrickém svařování vzniká jasné světlo se silným UV zářením, musejí tyto brýle splňovat vysoké nároky na bezpečnost, jež jsou stanovené přísnými českými i evropskými normami.

Měly by zabránit oslnění svářeče, což by mohlo vést k nepřesnosti v práci. Zároveň musejí zajistit dobrou viditelnost i ochranu před nebezpečným UV zářením. Vedle těchto požadavků by dále měly být svářečské brýle odolné vůči mechanickému poškrábání. Přece jen práce svářeče není zaměstnání v rukavičkách, pracuje se často v průmyslových provozech, kde není nouze o drsné materiály, jež by sklo v brýlích mohly poškodit.

Pro ochranné pomůcky do e-shopu

Při nákupu ochranných pracovních prostředků máte různé možnosti výběru. Můžete zajít do kamenné prodejny a tam si nechat vysvětlit jejich výhody. Je to pohodlné a hlavní je, že si hned na místě jednotlivé produkty pořádně prohlédnete. Při výběru na internetu si zase lze užít toho, že nikam nespěcháte a v klidu si o jednotlivých výrobcích v katalogu internetového obchodu přečtete. 

Třeba e-shop Hoffmann Group nabízí to nejlepší, co se v oblasti bezpečnosti práce na trhu nabízí. Některé zboží se prodává za výhodné akční ceny, je proto dobré sledovat jeho webové stránky a být v obraze, co nového obchod pro své zákazníky připravil.

Sdílet článek