Krb jako dominanta interiéru

krbové vložky

Možná jste si i vy vysnili krásný moderní krb, který zahřeje, ale současně se stane designovou dominantou vašeho interiéru. Jeho vybudování, rozhodnete-li se pracovat svépomocí, může vyžadovat notnou dávku trpělivosti. Komfortnější a rozhodně bezpečnější je tedy najmout si na tuto realizaci specializovanou firmu. Pokud ale váháte, zda do krbu vlastně jít nebo nejít, jsme jednoznačně pro kladnou odpověď. Teplo krbu totiž představuje domov a vedle toho je také velmi cenově výhodné. Ne nadarmo se tak o krbech říká, že umí vnést do příbytku vedle tepla i styl, radost a opravdovou pohodu.

Krbová vložka povýší váš krb k dokonalosti

Vedle toho, že krb představuje jen nízké zatížení vašeho rodinného rozpočtu, má i další velkorysou vlastnost. Používání krbů je totiž velmi ohleduplné k přírodě. Topíme-li kvalitním dřevem, můžeme si být jisti, že pro okolní prostředí děláme službu. Ceny dřeva navíc jistě ocení i naše peněženka, což je významná přidaná hodnota.

Je pravdou, že rozhodneme-li se pro použití krbové vložky, nešlápneme vedle. Krbová vložka s sebou totiž nese spoustu výhod a otevřené krby jednoduše strčí do kapsy.

Oheň bez rizika

Ano, mohli byste namítat, že vám otevřený krb poskytne ničím nerušený a neohraničený výhled do plamenů a slyšíte každičké zapraskání dřeva. Má ale také spoustu nevýhod. První z nich je určitě bezpečnost. Otevřený oheň je nevyzpytatelný a zapálit jej pro vás znamená nemožnost se vzdálit – nikdo přece nechce vyhořet.  Další nevýhodou je, že teplo, které vzniká před otevřeným krbem, je doslova žhnoucí. Tyto typy krbů se prakticky nedají regulovat a můžete s nimi velmi rychle obytnou místnost nepříjemně přetopit. Veškeré tyto nedostatky dobře kompenzuje právě krbová vložka. S teplem dokáže hospodařit mnohem efektivněji a díky teplovodního výměníku jej dokáže dostat do všech místností v domě.  Prosklení krbové vložky může mít nejrůznější tvary i odstíny. Vašemu sledování plamenů tak nestojí nic v cestě.  Díky uzavřenému krbu se navíc vyhnete nečistotám. V interiéru vám nebude poletovat popílek ani titěrný prach.

Sdílet článek