Nadměrná přeprava vyžaduje individuální přístup

přeprava stavebních strojů

Už spisovatel Jan Neruda položil otázku „kam s ním“. On sice tenkrát mínil starý slamník, my to však můžeme vztáhnout také na přepravu nadměrných předmětů a zásilek. Často to bývá hotová věda, jak je přemístit z místa na místo. Jaké existují možnosti?

Základem je vhodný tahač s podvalníkem

Čas od času se ve zprávách v rádiu objeví informace o přepravě obříhonákladu, kterému je třeba přizpůsobit i dopravní provoz, a všichni jeho účastníci si musejí pak dát dobrý pozor na to, aby vzniklou situaci zvládli bez nehody. Nadměrná přeprava je proto důležitou součástí práce logistických firem. Ne každá se však tímto zabývá, protože je třeba mít k dispozici vhodná vozidla – například tahač Volvo a 4osý podvalník Broshius s ložnou výškou 82 cm a užitnou tonáží 53,5 t,pro nějž je i přeprava stavebních strojů nebo přeprava zemědělské techniky záležitostí, již zvládne na jedničku.

Přeprava nadrozměrných zásilek

Přeprava nadrozměrných zásilek obvykle obnáší individuální přístup ke klientovi. Každý předmět je jiný a vyžaduje jiný způsob řešení. Společnost Easy Logistic nabízí komplexní služby, jež se vyznačují nízkými náklady a kvalitou práce. Bez problémů převeze z místa A do místa B, třeba i v zahraničí, turbíny, hřídele, zemědělské stroje, generátory nebo trafostanice. Přitom spolupracuje se zahraničními partnery a její dispečeři se vyznačují výbornou jazykovou vybaveností, aby mohli běžně komunikovat s partnery. 

Součástí její práce je také navržení vhodné trasy pro převoz a sjednání pojištění, a to až do výše 10 milionů korun s platností po celém území Evropy. Maximální délka převáženého předmětu může dosahovat až 22 metrů. Soupravy jsou přitom schopné převézt předmět vysoký až 6 metrů. Přeprava nadrozměrných nákladů vyžaduje zodpovědný přístup a operativní řešení náhle vzniklé nepříjemné situace během cesty.