Na co si dát pozor při výběru podlahy

pvc podlaha

Koupili jste si nový byt, stavíte dům nebo jen rekonstruujete vaši stávající nemovitost? V takovém případě byste měli začít od podlahy. Výběr podlahové krytiny se může zdát zanedbatelný, ve skutečnosti ale patří k nejdůležitějším krokům, které ovlivní vaše bydlení. Víte, na co vše si dát pozor?

Kam a jakou podlahu umístit

Na výběr je velké množství podlahových krytin. Klidně si vezměte do ruky papír a tužku a napište si, jaké místnosti v bytě nebo v domě máte, a postupně přemýšlejte, jak jsou tyto místnosti využívané. Pokud plánujete kam a jakou podlahu umístit, musíte vědět, jaké jsou vlastnosti jednotlivých podlah a zajímat se také o životnost, odolnost a funkčnost daných podlah.

Podlaha do kuchyně

Při výběru podlahové krytiny do kuchyně myslete na to, aby byla podlaha odolná, snadno se udržovala a omývala. Ideální volbou je vinylová podlaha, kterou stačí zametat, vysávat nebo umývat vodou. Tato podlaha se pyšní velkou odolností a dlouhou životností. Do kuchyně se hodí i pvc podlaha, která je jednou z nejfunkčnějších podlahových krytin.

Podlaha do obývacího pokoje

Do obývacího pokoje vybírejte podlahu i podle nábytku a celkového zařízení. Podlaha by se vždy měla hodit ke stylu vašeho bydlení. Můžete využít opět vinylovou nebo pvc podlahu s dekorem dřeva, případně si vybrat přírodní dřevěnou podlahu. V tomto případě si však dejte pozor na domácí mazlíčky a možné mechanické poškození.

Podlaha do ložnice

Ložnice by měla být oázou klidu a příjemným místem k odpočinku. Podlahu vybírejte tak, aby byla příjemná hlavně pro bosé nohy, kterými vstáváme z postele. Ideální volbou je vinylová podlaha, která je měkká na došlap a hřejivá na bosou nohu.

Podlaha do koupelny

V koupelně nás tíží hlavně vlhkost. Podlahová krytina, kterou sem vyberete, by tak měla vyhovovat náročnějším podmínkám. Do koupelny, stejně jako na toaletu se hodí kachličky, ale také pvc nebo vinylová podlaha, která je odolná proti vlhkosti.

Podlaha na chodbu

Do předsíně, na chodbu nebo do ostatních méně používaných prostor v bytě nebo domě můžete umístit pvc podlahu, kterou pořídíte za nižší náklady, nemusíte se o ni starat a údržba je opět velmi jednoduchá.

Ostatní tipy

Pokud chcete podlahu ochránit a prodloužit její životnost, můžete do místnosti umístit koberec. Ten může zakrýt celou podlahu, případně být jen u postele nebo u sedací soupravy v obývacím pokoji. Zařiďte si své bydlení tak, abyste bydleli nejen funkčně, ale hlavně komfortně.