Tři letní činnosti, při kterých si musíte dávat pozor na oči

dioptrické sluneční brýle

Léto je dobou vodních hrátek, grilování, pikniků, nejrůznějších dobrodružství a hlavně pohody. Všechny starosti házíme za hlavu a plnými doušky si užíváme vše, co nám tato oblíbená roční doba přináší. Nechcete-li ale příjemné letní dny zakončit návštěvou lékaře, pak byste si měli dávat bedlivý pozor na vaše oči. Právě teď na ně totiž číhá řada nebezpečí.

Pobyt na sluníčku

V létě většina z nás tráví spoustu času venku na čerstvém vzduchu, a to nejen nejrůznějšími radovánkami, ale třeba i prací na zahradě. Jste-li intenzivním slunečním paprskům vystaveni delší dobu, koledujete si nejen o podráždění kůže, ale i očí. Kvalitní sluneční brýle by proto měly tvořit vaši nedílnou výbavu. Nevybírejte je však primárně podle toho, jak vám sluší, soustřeďte se na jejich UV filtr. Než žádný filtr, to už je lepší nemít brýle žádné. Pokud nosíte klasické dioptrické brýle, pak možná řešíte otázku, jak vaši vadu skloubit s ochranou před sluncem. Řešení nabízí dioptrické sluneční brýle, které se perfektně hodí pro všechny, co nechtějí ani v létě používat kontaktní čočky.

Koupání

Sinice, jemný písek, chlor, sůl – to jsou jen některá nebezpečí, která na nás při vodních radovánkách v rybnících, přehradách, bazénech, akvaparcích či u moře číhají. Chcete-li se tedy pustit do objevování podvodního světa, nikdy nezapomínejte na potápěčské brýle. Ušetříte si tak řadu nepříjemností, nateklými koutky očí počínaje a bakteriálními či virovými infekcemi konče. Po koupání pak preventivně oči vypláchněte vodou z vodovodu, která je zbaví případných nečistot a tím je zklidní. Použít můžete i umělé slzy.

Grilování

Češi grilování prostě milují. Rádi pořádají na svých zahradách doslova hody, stoly se tak doslova prohýbají pod všemi těmi dobrotami. I při této činnosti však můžete lehce přijít k úrazu a poškodit si váš zrak. Mnohdy přitom stačí jen chvilka nepozornosti, aby vám popílek spadlý do oka popálil spojivku nebo rohovku. Při práci s otevřeným ohněm proto buďte obzvlášť obezřetní. Nebo vyměňte klasické grily za ty elektrické a budete mít po starostech!

Sdílet článek