4 věci, kterými si spolehlivě ničíte pleť

akné

Léto patří k obdobím, kdy nejvíce polevujeme ve svých zásadách. Teplo, slunce, drinky, zmrzliny, nejrůznější venkovní akce – lákadel je tolik. Umírněnějším režimem si však zaděláváme na řadu problémů, zatímco některé se projeví „jen“ několika nadbytečnými kilogramy, jiné mohou mít následky horší.

Holdujete alkoholu

V létě daleko častěji hřešíme, a to hlavně v podobě alkoholu. Osvěžující drink „šmrncnutý“ kapkou něčeho ostřejšího si u bazénu nebo na pláži odpustí jen málokdo. Častá konzumace alkoholu se však projeví nejen zčervenáním pokožky, ale i ztrátou její pevnosti – prohlubují se vrásky, zvýrazňují se kruhy pod očima, tvář je opuchlá, bledá, povadlá. Pokud to tedy s pitím přeženete, naordinujte si druhý den detox ve formě neperlivé vody, džusu a bylinkových čajů. Pleti pak dopřejte hydratační masku, která zafunguje jako dokonalá vzpruha.

Podceňujete sílu slunce

Kdo z nás by se nechtěl pyšnit bronzovým odstínem pokožky? Opalování ale pleti škodí. Ničí kolagen s elastinem a vytahuje z ní pigment, takže nevzhledné pigmentové skvrny na sebe nenechají dlouho čekat. Nestojíte-li o tyto tmavé flíčky, předčasné vrásky ani vysušenou pokožku, pak by vaším nedílným společníkem při slunění měl být opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem. Ten používejte nejen v létě, ale v průběhu celého roku.

Nepřizpůsobujete kosmetiku ročnímu období

V létě potřebuje naše pokožka jinou péči, než v zimě. Hutné výživné krémy, pod nimiž nemůže dýchat, vyměňte za lehčí hydratační, které jí poskytnou nezbytnou vláhu. To samé platí i o těžkých make-upech, skvěle je nahradí tónovací BB krémy s ochranným faktorem a lehké pudry. Pečlivě hlídejte nejen složení kosmetických přípravků, ale i jejich životnost. Prošlé bez milosti vyhazujte do koše, mohly by totiž na vaší pleti napáchat pořádnou neplechu – od alergií přes nejrůznější kožní problémy až po infekce.

Zdravý jídelníček vám nic neříká

Nejedna z nás drží v létě dietu, aby vypadala dobře v plavkách. Mnohdy si ale ordinujeme vcelku drastické dietní kúry a tělo trápíme hladověním. Nejen, že se tímto způsobem dočkáme jen velice krátkodobých výsledků, ale počítat musíme i s „bonusy“ v podobě akné. Organismu totiž chybí potřebné živiny, což se odrazí právě na pleti. Neprospívá jí ani druhý extrém, a to nadměrná konzumace tučných a sladkých pokrmů, které dodají jen prázdné kalorie, ale žádné živiny. Snažte se o zdravý, pestrý a vyvážený jídelníček a poděkuje vám nejen vaše pleť!

Sdílet článek