Myslete ekologicky s dotačním programem Nová zelená úsporám

úspora energií

S příchodem chladného počasí vyvstává i potřeba vytápět svoji domácnost. Pokud žijete na sídlišti, pak stačí jen otočit termostatem na radiátoru a máte teplo. V rodinném domě se musíte o vše postarat sami. Máte-li tedy v kotelně kotel na tuhá paliva – například na uhlí – nejspíše jste si už pár fůr objednali. Je to každým rokem stejné, vy nemládnete, sil vám pomalu ubývá a také kotel má už své odžité. Skládání uhlí vás začíná zmáhat. Co takhle modernizovat svůj stávající způsob vytápění na ekologičtější variantu?

Plynový kondenzační kotel jako řešení vašeho nového vytápění

Hledáte-li náhradu za kotel na uhlí, s níž nebudete mít tolik práce, pak se jako první nabízejí kondenzační kotle. Oproti tradičním kotlům, jež se s účinnosti pohybují na 85 %, mají účinnost přes 100 %. Ptáte se, jak je to možné? Je to dáno způsobem spalování paliva – v jejich případě plynu – kdy kondenzační kotel teplo nejprve vyrobí a zužitkovává spalováním paliva a následně ještě i kondenzací vody ze spalin. Vlastně to znamená, že plynový kotel je schopen vyprodukovat více tepla, než je výhřevnost paliva, které bylo použito.

Modernizujte vytápění s dotačním programem

Pokud myslíte alespoň trochu ekologicky a s ohledem na svoje vlastní finance, pak rozhodně využijte dotační program Nová zelená úsporám, jenž vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí České republiky a zároveň upravilo jeho podmínky tak, aby si o dotace mohlo zažádat více zájemců – například i ti, co chtějí vyměňovat okna, pořídit si fotovoltaickou elektrárnu nebo zelenou střechu na svůj rodinný dům. O dotace je možné žádat až do roku 2021. Čas se tedy pomalu krátí. Maximální podpora dosáhne 5 milionů Kč a 50 % uznaných nákladů pro rodinné domy. Díky kondenzačnímu kotli, pořízeného s přispěním státu dotacemi, se zlepší i vaše životní prostředí.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

 

Sdílet článek