Kvalitní zateplení domu vám ušetří peníze

tloušťka tepelné izolace

Větší množství tepla uteče přes stěny ven, což nijak nevylepší stav vašeho bankovního konta. Pokud však investujete do tepelné izolace, udržíte ho v tomto objektu i během chladných měsíců. Určitě ušetříte peníze za vytápění a zároveň se zvýší hodnota celé budovy.

Výhody zateplení domu

K dalším výhodám tepelné izolace patří příjemné teploty jak během zimy, tak v létě. Dále se vylepší akustická a požární odolnost, dům bude zdravotně nezávadný a ekologický. Důležité je zvolit správný materiál. Skelná vata se používá nejčastěji, umí velice dobře zamezit únikům hluku a tepla. Hodí se na podlahy, stropy, stěny a střešní konstrukce. Kamenná vata se vyrábí tavením čediče a izoluje proti tepelným ztrátám, hluku a požáru. Při výběru záleží především na fyzikálních vlastnostech materiálu. Mezi výhodnější náleží druhy, které mají nízký součinitel prostupu tepla. Jde například o slámu, konopí, dřevní vlákno, polystyreny, celulózu apod.

Nepodceňujte tloušťku tepelných izolací

Správnou účinnost provedené izolace zajistíte jen při její dostatečné tloušťce. V tomto výrazně pomohou předem připravené projekty a prováděcí dokumentace. Jestliže se budete řídit jenom odhadem a momentálními slevovými akcemi, vyberete třeba hodně tenké desky materiálu a nedostaví se očekávaný efekt. Tímto postupem si nijak výrazně nepomůžete. Z tohoto důvodu se předem dostatečně informujte o tom, jak si poradit. Pomoci vám může například článek, kde se podrobněji probírá tloušťka tepelné izolace.

Pokud investujete do zateplení, můžete počítat s rychlou návratností vložených financí. Navíc si lze zažádat o dotace, čímž více uspoříte. Při žádosti o peníze z dotačních programů se neobejdete bez energetického posudku. Odborníci posoudí, jestli vaše nemovitost splňuje všechny vyžadované ekonomické, ekologické a technické parametry. Žádosti se týkají jak rekonstrukcí obvodových plášťů, tak nízkoenergetických novostaveb.