Myšlenky, které v člověku znovu probudí motivaci

Mít své vlastní podnikání je jedna věc, ale udržet si pořád tu potřebnou motivaci je věc druhá. Bohužel drtivá většina lidí se k ní neumí vrátit a jelikož nemají vypěstovanou ani kýženou disciplínu, upadají stejně jako jejich podnikání po nějaké době, kdy jedou takzvaně „na doraz”. A nezáleží na tom, jestli máte rozjetý franchising nebo jste nevyužili tuto vstupenku do už rozjetého vlaku. V každém případě budete chtít vědět, jak se znovu naladit na tu vlnu, na které vám motivace doslova koluje v žilách.

Dokážu cokoliv

Není tajemstvím, že každý člověk dokáže cokoliv, co jen chce a po čem touží. Jen musí udělat ten jeden akční krok. A říct si jen to, že se něco dokáže, i to se může za první krok považovat. Ostatně to krásně vystihuje výrok podnikatele Henryho Forda, který tvrdil: „Pokud si myslíš, že to dokážeš, máš pravdu. Pokud si myslíš, že to nedokážeš, máš také pravdu.”

Každý člověk by si měl uvědomit, že dokážeme skutečně všechno, na co upřeme svou mysl. Tam, kam dáme pozornost, roste. Neupínejme ji proto na naše problémy, ale naopak na to, co chceme, aby se v našem životě stalo a povedlo.

Mám plnou kontrolu nad svým životem

I když to zrovna nevypadá, i když zrovna prší, neznamená to, že bude pršet věčně. Opět je tedy klíčové, abychom si do naší hlavy pustili pouze ty myšlenky, které chceme, aby rostly a plnily se. Uvědomme si, že můžeme a také máme plnou kontrolu nad naším životem. Náš život je pouze výsledkem našich rozhodnutí a našich názorů a postojů. 

To, jak se máme, co máme a kolik toho máme, to jsou pouze výsledky našich rozhodnutí. A ty můžeme změnit. 

Za to riziko to stojí

Pokud se aktuálně nacházíte v situaci, kdy riskujete prakticky všechno, co máte, je pochopitelné, že se motivace může vytrácet. Je na vás vyvíjen tlak. Řekněte si však, že za to riziko to stojí. Tedy za předpokladu, že to opravdu za to stojí. 

Kdo neriskuje, tak nic nezíská, ne?