Kluci mají různé zájmy, ale dá se říct, že skoro každý zatoužil aspoň jednou vyzkoušet vyrábět plastikové modely letadel. Tato záliba často zůstává i dospělým osobám. Lepí se všechno možné, nejčastěji letadla, auta a nejrůznější vojenská technika.
Detailní propracování modelů
Plastikové modelářství se věnuje stavbě statických modelů z plastických hmot. K nejvyužívanějším materiálům se řadí polystyrén. V příslušném měřítku se vyrobí zmenšenina skutečného stroje, a to s propracováním do detailů. Nejmenším modelářům jsou určeny zacvakávací varianty, aby se nemuselo tolik barvit a lepit. Aby všechno zhotovené vypadalo co nejrealističtěji, používají se všemožné doplňky, které se dodávají jako resinové odlitky, fotoleptané díly a soustružené kovy. Jednotlivé dílky se nejdříve oddělují od rámečků, zbavují nečistot a pak se spojují vyhovujícím pojidlem, nejčastěji speciálním lepidlem.
Neodolatelné modely letadel
Zájemci si mohou slepit různé typy dopravních, historických a vojenských letadel. Plastikové modely se nabízejí ve variantách pro začátečníky, ale i pro pokročilé modeláře. Každý si jistě najde hned několik svých favoritů. Může mezi ně patřit například A 10 Thunderbolt II, americký vojenský jednomístný proudový letoun, který se využíval pro přímou palebnou podporu, ale také jako předsunutý letecký návodčí, který naváděl jiná letadla na cíle na zemi. Vy si zakoupíte startovní set, kde nechybí samotný plastikový model, štětec, lepidlo a vodou ředitelné barvy. V nesnázích vám pomůže přiložený návod, který je připraven velice srozumitelně. Pro děti od deseti let je určen model letadla Supermarine Spitfire Mk, tedy nejslavnějšího britského letounu z druhé světové války. Potřebujete dát dohromady 39 dílků. Budete mít podvozek ve dvou volitelných pozicích, nálepky pro dvě verze či detailní kabinu s nástrojovým panelem.