Čemu věnovat pozornost při přestavbě koupelny

doplňky do koupelny

Tipy na kompletní renovaci koupelny jsou užitečné, když navrhujete koupelnu od nuly, což je práce, která může být mnohem více skličující než rychlá rekonstrukce koupelny. Všichni chceme koupelnu, která by byla odrazem našeho osobního stylu a byla schopna poskytnout pohodlí, které potřebujeme, a to v každou denní dobu.

Kromě toho je však také důležité, aby koupelna měla správné zařízení a vybavení, které je schopné poskytovat patřičné funkce a hodnotu. Naštěstí díky pečlivému plánování a výběru správného designu můžete mít vše. Zde je několik nejlepších tipů, díky nimž by vaše koupelna mohla být skutečným snem.

Plánujte rozložení

Vyvarujte se zbytečných změn ve stávajícím uspořádání sanitární techniky – čím méně změn provedete, tím nižší budou náklady na instalaci. Pokud potřebujete přesunout některé klíčové prvky, pak alespoň udržujte toaletu dostatečně blízko, tak aby se připojila k existující odpadní trubce.

Jakmile je návrh finalizován, neměňte jej, ale před podpisem ho ukažte elektrikáři, obkladačům a dalším souvisejícím odborníkům, abyste se ujistili, že nevidí žádné problémy, které by zasahovaly do jejich části projektu.

Sanitární vybavení

Aby bylo zajištěno, že horké a studené trubky a odpady jsou ve správné poloze, musíte si před prací na omítce nebo obkladech zvolit veškeré sanitární vybavení. Specifikujte vše před fází první opravy, protože odložení klíčových rozhodnutí, dokud nebude prodej zahájen, může znamenat nákladné změny.

V návrhu byste měli myslet na tuto sanitární techniku:

  • Vana
  • Dřez
  • Toaleta
  • Kohoutky
  • Sprcha
  • Koupelnový nábytek

Znovu použijte jakékoli vaše stávající kvalitní kohoutky nebo další sanitární zařízení pro úsporu nákladů. Nebo z důvodu nákladově efektivního způsobu obnovy stávajících armatur můžete vždy sanitární techniku přesmaltovat. To je nejen nákladově efektivní, ale také skvělý způsob, jak si zachovat původní charakter.

Zrcadla

Použijte velká zrcadla, aby se malá koupelna stala světlejší a prostornější – bezrámové zrcadlo pokrývající celou jednu zeď je velmi efektní. Aby nedocházelo k zamlžení po sprchování a koupeli, namontujte za zrcadlo vyhřívané podložky.

Úložný prostor

Nic nemůže zničit pěkný nový prostor rychleji než nepořádek, takže nezapomeňte na úložný prostor v koupelně. V profesionálních obchodech naleznete množství užitečných řešení koupelnových skříněk.

Koupelnové skříňky nabízí šanci vytvořit koordinované provedení, které ale musí být naplánováno od začátku. Volně stojící a modulární koupelnové skříňky nabízejí větší flexibilitu a lze je přidat až po zavedení sanitárního vybavení. Modulární koupelnové skříňky lze také připevnit na zeď a efektivně tak využít prostor pro zachování pořádku v koupelnách.

Vždy si vyberte materiály, které vydrží podmínky koupelny. Od vhodných nepromokavých barev až po utěsněné obklady skříněk existují výrobky navržené tak, aby vydržely velké objemy vody.

Řešení ventilace koupelny

Pokud jde o přestavbu koupelny, mnoho majitelů domů má tendenci tento aspekt zanedbávat. Nejsou si vědomi skutečnosti, že řádné větrání je velmi důležité, zejména pokud chcete zajistit, aby váš projekt renovace koupelny vydržel roky. Koupelna, která není řádně větraná, by mohla přispět k řadě problémů, jako je hromadění plísní. To by mohlo způsobit poškození některých drahých renovací, které jste v koupelně provedli, jako jsou podlahy, stěny a dokonce i truhlářské úpravy.

Zvažte použití vyhřívané podlahy

Mít podlahový systém vytápění, který lze položit pod dlaždice ve sprše, je pěkný doplněk, nejenže vytváří příjemnější okolní teplotu vzduchu, ale pocit tepla na normálně studené dlaždici ráno je příjemná změna, ze které se budete určitě těšit. Je důležité zajistit, aby vytápěcí systém, který budete mít, mohl být použit ve sprše. Pro ty, kteří se zajímají o tento typ koupelny, je ideální poradit se s odborníkem, který vám pomůže naplánovat rozvržení.

Osvětlení

Rozhodněte se pro závěsné osvětlení – jediné centrální kování se ukáže jako mnohem levnější než jednotlivá stropní nebo nástěnná svítidla.

Pokud provádíte rekonstrukci domu v rámci renovace, můžete využít příležitosti udělat něco složitějšího, například mít dva okruhy koupelnového osvětlení pro hlavní osvětlení a stmívatelné osvětlení.

Moderní doplňky do koupelny

Pokud jde o návrhy koupelen, příslušenství a doplňky do koupelny hrají rozhodující roli při určování stylu, nálady a vzhledu vaší koupelny. Se správným příslušenstvím bude mít vaše koupelna jedinečný, okouzlující, útulný a příjemný vzhled.

Vzhledem k tomu, že koupelny zabírají malé prostory ve srovnání s jinými místnostmi, stává se výzvou výběr správného koupelnového příslušenství. Je to proto, že v koupelně bývá nejen málo místa, ale také máte dlouhý seznam moderních doplňků, které je navíc potřeba sladit. To však lze vyřešit výběrem těch koupelnových doplňků, které jsou jak krásné, tak i funkční.

Mezi moderní doplňky do koupelny patří moderní dřezy a kohoutky, malý kontejner na toaletní papír, držák sklenice a zubního kartáčku, dávkovač mýdla, úchyty na ručníky, skleněné police zlepšující nádherný vzhled vaší koupelny, osvěžovač vzduchu, pořadač kosmetických výrobků, zrcátka s držáky skleněných desek a koupelnové rohože a moderní koberečky.

Sdílet článek