Matrace z přírodního materiálu. Ano, nebo ne?

kvalitní matrace

Pokud sledujete aktuální bytové trendy, určitě jste postřehli to, že se začínáme navracet k přírodě. A to nemluvíme jenom o využívání přírodních materiálů jako dekorace, mluvíme také o výrobě produktů z přírodních materiálů. Velkým hitem se staly přírodní matrace, které si kladou za cíl zkvalitnit náš spánek. Pokud nyní uvažujete nad koupí skutečně kvalitní matrace, za zvážení přírodní matrace rozhodně stojí. 

Obecně platí, že kvalitní matrace jsou základem kvalitního spánku. A kvalitní spánek se následně podílí na tom, jaký je náš den, naše zdraví, naše nálada. Díky dostatečně kvalitní matraci je náš spánek nepřerušovaný a dochází během něj k důkladnému obnovení sil. 

Přírodní matrace pro každého

Jak již bylo zmíněno, v posledních letech máme tendenci se navracet do minulosti. Snažíme se maximálně využívat zdroje, které nám příroda nabízí. Z řady přírodních materiálů vznikají přírodní matrace, které jsou vhodné prakticky pro kohokoliv, pro koho je důležité komfortní spaní. 

Možná si říkáte, že přírodní matrace jsou jistě plné roztočů a dalších alergenů. Jenže opak je paradoxně pravdou. Materiály, z nichž jsou vyrobeny přírodní matrace mají tendenci omezovat alergie, jako jsou kožní ekzémy. Kromě jiného zabraňují bolesti zad díky své komfortnosti a jsou tak vhodné pro všechny věkové generace. 

Z jakých materiálů se přírodní matrace vyrábí?

Nabízí se otázka, z jakých materiálů se vyrábí přírodní matrace, jež jsou dnes tak obrovským trendem. Nejčastěji se vyrábí z latexu, který je velice pružný, alergicky neutrální. Latexové matrace navíc poskytují opravdu velké pohodlí a jsou vhodné i pro lidi, kteří jsou připoutáni na lůžko. 

Kromě latexu se přírodní matrace vyrábí také z koňských žíní, které dělají z matrace lehkého a prodyšného společníka na spaní. Také se vyrábí z kokosového vlákna nebo z mořské trávy, která stojí za výjimečnou elasticitou.

Sdílet článek