Koncové měrky od Michovský-TOOLS koupíte v sadách i jednotlivě

Koncové měrky

Potřebujete koncové měrky? Společnost Michovský-TOOLS nabízí Johansonovy měrky i další nástroje z kvalitních materiálů, které se vyrábí těmi nejmodernějšími technologickými postupy. Firma si potrpí na inovace a neustále rozšiřuje svoji nabídku i výši skladových zásob. Díky tomu jsou u vás nástroje záhy po objednání.

Nástroje od Michovský-TOOLS se hodí pro soustružení, frézování, vrtání i závitování. Vyhledávanou částí sortimentu jsou koncové měrky. Odborníci samozřejmě vědí, že jde o základ délkového měření při výrobě. Využívají se ke kalibraci měřidel a přístrojů, též přípravků. Slouží k nastavování, kontrole i měření délek. Jsou důležitou pomůckou pro přesné měření, bez kterého se při výrobě nelze obejít. Měrky navíc zkracují čas, který je měření nutné věnovat.

Koncové měrky nejen z oceli

Klasická koncová měrka je vyrobena z oceli, nebo je tvrdokovová. Stále častěji se však objevují měrky keramické. Ty jsou stejně přesné jako ocelové, avšak umí nabídnout až desetinásobnou životnost. Pokud je tedy frekvence používání měrky vysoká, jde rozhodně o investici, která se vyplatí.

Sady koncových měrek i jednotlivé měrky

Sady koncových měrek jsou praktickým řešením, pokud poměřujeme různé délky, nebo často překalibrováváme přístroje na různé rozměry. Každá měrka má vždy unikátní identifikační číslo, aby nedošlo k záměně a omylu při měření a kalibraci. Speciální sady obsahují dlouhé koncové měrky.

Jednotlivé měrky se pak hodí třeba jako nahrazení měrky v sadě, nebo její doplnění. Též v případě, že potřebujeme jenom některou z měrek a sada je pro nás zbytečnou. Nabízí se v provedení z ocele i jako keramické.

Koncové měrky Michovský-TOOLS

Společnost Michovský-TOOLS dodává koncové měrky, nazývané též Johansonovy měrky (či Johansonky) dle DIN3650 a v třídách přesnosti 0 a 1. Pořídíte jednotlivé koncové měrky z oceli i keramické, rovněž pak sady koncových měrek po 31, 87 a 103 dílech. Všechny měrky je možné poptávat i s kalibračním listem akreditované kanceláře.