Kouzlo vánočně vyzdobených měst

Poznavací zájezd

Poznávat dosud neobjevené má vždy speciální kouzlo, a to hlavně kolem vánočního období. Zažijete nezapomenutelné chvíle na místech, kam se dostanete letadlem nebo luxusním klimatizovaným autobusem.

Pořádné předvánoční veselí

Nejslavnější poutní místo v Rakousku se jmenuje Mariazell. Právě sem se dostanete autobusem, pokud vás zajímá tento poznávací zájezd se zajímavým programem. Prohlédnete si nejen slavnou baziliku, ale neunikne vám prohlídka města. Dostanete volno, abyste mohli pečlivě prohlédnout vánoční trhy s obřím adventním kalendářem. Uvidíte zde i největší adventní věnec v Rakousku. Podvečer bude patřit návštěvě sousední vesničky Sankt Sebastian, kde se koná jedinečný průvod čertů ve strašidelných kostýmech. Tyto kostýmy se dědí již hodně dlouho z generace na generaci. Čertovský rej se neobejde bez povozů, pekelné hudby, plamenů a světelných efektů.

Vídeň a Milano s adventními trhy

Adventní Vídeň už patří dávno k nejnavštěvovanějším místům během vánočního období. Během zájezdu nebude chybět zastavení u zámku Schönbrunn, kde se pořádá adventní trh. Po odpolední prohlídce historického centra se můžete sami vypravit na slavný trh na Radničním náměstí.

Vánočně ozdobené Milano si jistě získá vaše srdce. Prohlédnete si vánoční trhy před zámkem, kde si nesmíte nechat ujít ochutnávku panettone, které rozhodně patří k tomuto období. Během individuálního volna nakupujte v úzkých dlážděných uličkách, kde sídlí i butiky slavných módních návrhářů. S průvodcem zajdete do gotické katedrály Duomo, do nejslavnější italské obrazárny v Pinacoteca di Brera, do muzea antického umění, do rozlehlého zámku s mnohými nádvořími, ale také do arkádového dvora. Třetí zájezdový den vás čekají známé vánoční trhy řemesel a lidových tradic, kde se sejdou vystavovatelé z více jak stovky zemí z celého světa.