Chladné večery mají své kouzlo bez ohledu na roční období. Zapálit si v krbu, posedět u příjemného tepla a v útulné atmosféře se začíst do oblíbené knihy je splněným snem mnoha majitelů rodinných domů. Často nás ale od idylky ruší problémy s přikládáním.
Bez zásob
Zásoby suchého dřeva se po zimě povážlivě ztenčily, protože v krbu nebo krbových kamnech většinou topíme často a rádi. Deštivá zima navíc způsobila, že pokud jsme neměli dřevo schované, je mokré a přiděláváme si tak starosti. Mokré dřevo špatně hoří a hlavně hodně kouří, protože se z něj odpařuje voda a zanáší se kouřovod. Když necháme dřevo vyschnout doma v suchu, shoří pak naopak velmi rychle a místo klidného posezení stále jen chodíme přikládat. Ideálním řešením jsou dřevěné brikety, které mají vysokou výhřevnost a dlouhou výdrž, neruší nás tak potřeba stálého přikládání, a přitom si můžeme užívat teplo. To oceníme především, když přijdeme prochladlí z venku, kde se slunečné odpoledne rychle změní v chladný podvečer a my se potřebujeme rychle zahřát.
Krb nebo kamna často používáme jako doplňkový zdroj tepla, třeba když nechceme zvyšovat teplotu na termostatu, ale potřebujeme mít pocit tepla. Asi každý zná vnitřní zimu, kdy se nemůžete zahřát, ať děláte co děláte. Suché teplo a sálající krb je skvělým lékem na tento pocit, a tak nutnost stále přikládat nás může rušit, a to třeba i v noci. Vstávání kvůli přiložení není příjemné, často tak raději necháme kamna vyhasnout. Udržet teplotu celou noc bez problémů zvládají noční brikety, lisované z čištěné kůry. Zajistí dobu hoření 10 – 16 hodin, takže stačí přiložit k večeru a do pozdního rána máte po starostech s teplem. Pro vytápění domu jsou skvělé dřevěné pelety, vhodné do kotlů. Mají minimální odpad a dobrou výhřevnost, navíc je topení s nimi velmi pohodlné a jednoduché.
Dřevěné pelety i brikety se vyrábí z pilin, lisováním pod velkým tlakem bez použití lepidel a chemických látek. Dobře se skladují a umožní vám tak užít si teplo i příjemnou atmosféru téměř bez námahy.