Mince s velkou sběratelskou hodnotou

ocenění mincí

Stali jste se před několika lety sběrateli mincí nebo jste zdědili celou numismatickou sbírku? Možná ani netušíte, jaké poklady vám doma leží bez povšimnutí, ale snadno jejich hodnotu zjistíte díky odborníkům. 

Objevte své zapomenuté poklady

Někdy stačí málo, aby si člověk uvědomil realitu. Cena zlata se odvíjí podle obchodování na komoditních trzích, přičemž momentálně jsou výkupní ceny zlata nejvyšší za uplynulých sedm let. Malá poznámka vás možná přivede na myšlenku, že někde na půdě či kdesi nahoře ve skříni leží stará sbírka mincí, která vás už nijak neláká. Znáte její skutečnou hodnotu? Lidé se zajímají o prodeje svých kompletních numismatických sbírek, jiní je zase nadšeně kupují. A stane se, že zjistíte, že staré mince mají vyšší cenu v porovnání s nedávno vydanými. Důvod je zcela jasný – současné se vydávají ve větším množství. I nenápadně vypadající mince a medaile vás mohou příjemně překvapit, stačí realizovat ocenění mincí. V tomto směru vám vychází vstříc Pražská mincovna, kde najdete přední světové znalce české a rakouské numismatiky, kteří poradí, posoudí a bezplatně ocení mince. 

Výkupní ceny zlata pod vaším dozorem

Správně děláte, když nevěříte každé informaci. Již se k vám doneslo, že výkup zlata patří k dobrým investicím současnosti, protože ceny patří mezi nejvyšší za posledních sedm let? Vlastně se už od začátku roku dá vysledovat, jak dramaticky roste cena zlata. Pokud je vám libo, můžete vývoj cen pohodlně sledovat na internetu. Obecně se nakupuje u nás v korunách, ale grafy ukazují přehledy v amerických dolarech, popř, také v jiných měnách. Podobné zkušenosti se zlatem má Slovensko, kde je však dost výhodné, že zde mají jinou měnu, tudíž se nepotýkají v obchodech s promítáním kurzu české koruny vůči euru. Slovenská tematika na ražbách je velice zajímavá a odtajňuje významné události, přírodu a památky Slovenské republiky.