Jaká investice je ideální pro průměrného českého investora?

Rok od roku roste v naší zemi finanční gramotnost. To znamená, že stále větší množství průměrných zaměstnanců začíná investovat své těžce vydělané peníze. Taky aby ne – nedávná inflace nás naučila chránit svůj majetek. Jak začít se zhodnocováním peněz snadno a chytře? 

Vyberte si ideální produkt 

V naší zemi jsou populární hlavně dva druhy investic – nemovitosti a investice do zlata. Popularita ovšem neznamená, že se jedná o ideální volbu pro každého. 

Kvůli přepáleným cenám nemovitostí, vysokým hypotékám a nízké návratnosti můžete tuto kategorii rovnou vyškrtnout. Zlato je zase rigidní, má mizerné zhodnocení a jeho hodnota klesá i stoupá jako na houpačce. Přesně proto byste se měli poohlédnout po jiných typech investic. 

Zajímavou volbou je třeba poskytování zajištěných úvěrů do nemovitostí. Dlužník chce například koupit kancelářské prostory, a tak si půjčí peníze od stovek různých investorů, kteří mu na to přispějí. Na oplátku jim posílá měsíční úroky.

Průměrné zhodnocení okolo 13,7 % ročně

Na této bázi funguje například známá platforma Bondster, jejímž majitelem je CEP Invest Private Equity. Stačí se pouze zaregistrovat, a ihned se před vámi objeví stovky zajištěných úvěrů, kterých se lze zúčastnit. Průměrné zhodnocení investorů se pohybuje okolo 13,7 % ročně. Mrkněte na investice kalkulačka. V mžiku zjistíte vše potřebné. 

Jak vlastně funguje dané zajištění? Kdyby náhodou dlužník přestal splácet své závazky, společnost Bondster prodá zastavenou nemovitost a získané peníze vyplatí svým investorům. Každý dostupný úvěr je však označený mírou rizika (od nejbezpečnějších s menším zhodnocením po nejrizikovější s vysokým zhodnocením až 17 % ročně). Na vše dohlíží certifikovaní odborníci, již individuálně posuzují všechny nabídky.