Jak probíhá přeprava stavebních strojů, mobilních domků a zemědělské techniky?

přeprava stavebních strojů

Jak se přepravují mobilní domky, vysoké pece, bagry, turbíny, dřevostavby, robotická centra, strojní zařízení či zemědělská technika? Jde o komplexní úkon, na kterém se podílí celá řada osob, a hlavně výkonné stroje.

Nadměrná přeprava je doménou ostravské společnosti Easy Logistics, s.r.o. působící na trhu již 16 let. Firma přepravuje zemědělskou techniku, stroje i domy nejen v rámci ČR, ale také všude možně po Evropě. V rámci spedice má vybudovanou síť ověřených dopravních firem, na něž je spolehnutí.

Jednou z posledních zakázek byla například přeprava bagru CAT316 z Dánska do Mostu. Jak vlastně taková přeprava probíhá? Vše začíná už dlouho předem, vhodné je přepravu poptat aspoň 2-4 týdny předem.

Nadrozměrnou přepravu je třeba dobře naplánovat

Nadrozměrná kamionová přeprava začíná dlouho před samotným dnem přepravy. Vše je třeba pečlivě naplánovat, pokud se jede do zahraničí, často je nutné vyřídit různá povolení. Důležité je i řádné naplánování trasy. Přeprava zemědělské techniky či velkých technologických strojů je trochu omezující, musí se počítat s mosty a tunely. Zkušený dispečer si musí být vědomý výškových i váhových omezení a podle toho trasu vybrat. Častokrát jsou komplikací třeba i vrata v průmyslových areálech, první problémy tedy mohou začít ještě ve chvíli, než se vlastně vyjede na silnici.

Společnost Easy Logistics přepravuje stroje a výrobky do délky 22 m, šířky 6 m a výšky 4,5 m. Tato rozměrová omezení jsou dána možnostmi souprav a také limity mezinárodní přepravy.

O přepravu i doprovod se starají zkušení pracovníci

Zkušený musí být dispečer, samozřejmě řidič manipulující s těžkým nákladem a také řidič doprovodného vozidla. Pokud si přeprava stavebních strojů vyžaduje doprovodné vozidlo, společnost Easy Logistics ho zajistí na úrovni BF2 a BF3 na území ČR a SRN. O přepravu se postará kompletně od A až do Z.