Jak čistit kávovar od usazenin a vodního kamene

odvápnění kávovaru

Příprava černé kávy patří k obvyklému koloritu v mnoha domácnostech. Svůj podíl na tom mají kávovary, které jsou běžně dostupné, a není proto problém si je pořídit. Aby dobře sloužily po dlouhou dobu, je nutné o ně také pečovat. Jakým způsobem je možné kávovar vyčistit od vodního kamene?

Čištění kávovaru

Nezbytnou ingrediencí při přípravě kávy v kávovaru je voda. I na její chuti záleží, jaký bude výsledný nápoj. Z tohoto důvodu je vhodné čas od času prostor pro vodu zbavit usazenin a vodního kamene, jež mohou mít na chuť vody negativní vliv, zvyšují spotřebu energie a mohou narušit i průtok vody a správnou teplotu. Práce to nemusí být nijak složitá, když víte, jak na to. Na trhu jsou totiž k dostání přípravky, které vám vše usnadní.

Základem je odvápnění kávovaru, čímž se prodlouží i jeho životnost. K domu slouží odvápňovací tablety Woldoclean, které je možné využít také při čištění rychlovarné konvice, žehličky nebo pračky. Ve vodě se rychle rozpustí a odstraní nános vodního kamene. Čištění kávovaru by se mělo stát běžnou součástí vaší péče o domácnost.

Tablety na čištění kávovaru

V řadě domácnosti a kanceláři jsou používané plnoautomatické kávovary, kávové stroje nebo espresso kávovary. Velmi často se jedná o kvalitní přístroje s vyšší pořizovací cenou. Péče o ně díky použití tablety na čištění kávovaru je snadná a rychlá. Otázka, jak odvápnit kávovar, vás proto už nemusí trápit, protože odpověď na ni znáte.

Tablety Woldoclean jsou jednoduchým řešením, jež můžete mít stále k dispozici. Nakoupit je lze na Woldoshop.cz, kde najdete velký výběr za nejlepší cenu na trhu. Čištění kávovaru DeLonghi, Krups, Mellita, Seaco, Siemens, Nivona, Bosch, Jura, Miele, Philips WMF se stane vaší každotýdenní rutinou, která vám nezabere příliš času.

Sdílet článek