Návod, jak žít aktivní život v pěti krocích

členství ve fitness klubu

Chcete udělat něco se svým životem a vnést do něj víc aktivit, zážitků a příjemného času s přáteli? Inspirujte se návodem, jak žít aktivněji. Začněte jednoduchými kroky, které vás dovedou k novým zážitkům a zapomeňte na nudu.

1) Nový sparing partner

Máte nového partnera, který miluje sport? V takovém případě pro vás aktivní život nebude nic těžkého. Stejně tak, pokud máte kolem sebe kolegyni, kamarádku nebo třeba sestru, která začíná pravidelně sportovat. Nebojte se ke cvičení přidat a uvidíte, že velmi brzo budete mít postavu snů, opět se vrátíte do psychické pohody a navíc podpoříte své zdraví.

2) Členství ve fitness klubu

Chcete-li sportovat pravidelně a víte, že si po práci v kanceláři nejvíc odpočinete u zvedání činek nebo sálových lekcí, pořiďte si členství ve fitness klubu. Každý den si tak můžete vybrat jinou cvičební lekci, zajít si do wellness zóny, případně se kdykoliv zeptat na radu trenéra. Výhodou pravidelného cvičení jsou rychlejší a viditelnější výsledky, ale také to, že se stále máte na co těšit.

3) Vhodně zvolený sport

Vyberte si sport, který vás bude bavit a u kterého si aktivně odpočinete. Sice budete po běhu zadýchaní a zpocení, ale ten pocit euforie z nově uběhnutých kilometrů pro vás bude k nezaplacení. Rozhodně si nevybírejte sport podle někoho nebo podle toho, co jste se dočetli. Klidně si vyzkoušejte několik odlišných sportovních aktivit, jen tak poznáte tu pravou pro vás.

4) Zábava na prvním místě

Aktivní život by vás měl bavit. Naplánujte si denně alespoň 30 minutovou procházku a poznávejte okolí svého bydliště. Vezměte s sebou psa, děti nebo partnera. Povídejte si, co je nového a užijte si společně strávený čas. Nebojte se svého partnera vzít i do posilovny nebo třeba na sálové lekce. Věřte, že aktivní život může být skvělým tmelem pro váš partnerský vztah.

5) Stanovit si cíl

Je na vás, zda si stanovíte cil ujít denně deset tisíc kroků, za měsíc zvednout vyšší váhu v činkách nebo třeba nezadýchat se u lekce spinningu. Přemýšlejte nad svým pokrokem a klidně si jej zaznamenejte. Nebude se měnit jen váš obraz v zrcadle, ale kromě úsměvu na rtech zjistíte, že vás možná láká uběhnout maraton, vylézt na opravdu vysokou horu nebo se zúčastnit třeba Spartan Race.

Je na vás, co vše začnete dělat pro aktivní život, hlavní je začít co nejdřív. Třeba právě teď!

Sdílet článek