Investice do zateplení fasády se vám částečně vrátí skrze dotace

Je obecně známé, že zateplení rodinného domu, případně rekreačního objektu zvyšuje tepelnou účinnost nemovitosti. Víte ale, že právě léto je skvělou příležitostí se do zateplení pustit? Když se navíc obrátíte na odborníka s dlouholetými zkušenostmi, dosáhnete perfektního výsledku. 

Jednou z takových společností je ABD Izospol s.r.o., jež působí na tuzemském trhu od roku 2002, takže má vskutku bohaté zkušenosti, které prolíná do praxe. Více informací o daném profesionálovi najdete na webové stránce www.izospolpolna.cz

Jak funguje dotace pro rodinné domy? 

Velkou výhodou je, že existují dotace na zateplení, a tak se vám část investice vrátí touto formou. Ministerstvo životního prostředí totiž přišlo s programem zvaným Nová zelená úsporám Light, v níž jsou trochu odlišné podmínky. V rámci zmíněné dotace dokážete získat až 150 000 korun, a to na zateplení fasády, střechy, stropy, ale i podlahy. Stejně tak můžete získat z tohoto programu část peněžních prostředků na výměnu oken anebo vstupních dveří. 

Ministerstvo životního prostředí se rozhodlo podmínky poupravit, přičemž příspěvek vyplácí i rok zpětně, a navíc ve srovnání s klasickou Zelenou úsporám si můžete požádat o zálohu předem.

Jaké jsou podmínky pro Novou zelenou úsporám Light? 

Stanoveny jsou tři podmínky, které musí žadatel o dotace splnit. V první řadě musí být majitelem, respektive spolumajitelem rodinného domu či trvale obývané rekreační chaty. Všichni členové domácnosti musí pobírat starobní, nebo invalidní důchod třetího stupně. Poslední podmínkou je, aby domácnost pobírala v období od 12. září 2022 příspěvek na bydlení.

Splňujete tyto podmínky? Potom oslovte firmu ABD Izospol s.r.o. a pusťte se společně do realizace.