Pro fungování lidského těla jsou důležité také minerální prvky, jako je například železo, draslík, vápník nebo hořčík. Posledně jmenovaný minerál se podílí prakticky na všech procesech, které v těle probíhají, a proto pro něho nezbytný. Jak ho nejlépe získat?
Jak se projevuje nedostatek hořčíku v těle
Nedostatek hořčíku má na svědomí nepříjemné a pravidelné bolesti hlavu, potíže s koncentrací, nervozitu, různé neurózy i nespavost a podrážděnost z hluku či ranní křeče v lýtkách. Jsou to obtíže, s nimiž se potýká poměrně hodně lidí. Přitom se tomu dá poměrně snadno předejít, a to dodáním hořčíku v jídle a ve vhodném potravinovém doplňku. Tím může být i hořčíkový olej. Na hořčík je bohatý hlavně mák, fazole, ovesné vločky i sýry, které bychom měli do svého jídelníčku zařadit co nejčastěji, abychom množství hořčíku pravidelně doplňovali.
Potravinový doplněk, který funguje
Někdy je ale lepší volbou již zmiňovaný hořčíkový olej. Zkušenosti mnohých, kteří ho již používají, říkají, že se jedná o jednoduchou a příjemnou aplikaci. Stačí totiž hořčíkový olej ve spreji nastříkat na pokožku. Ideální je to po cvičení. Olej by neměl přijít do oblasti očí nebo nějak poraněnou kůži. Se vstřebáváním hořčíku pokožkou souvisí její přechodné zčervenání nebo jemné brnění, což není na závadu.
Proč je vstřebání hořčíku pokožkou lepší variantou?
Mezi potravinovými doplňky, které dodávají tělu hořčík, v poslední době kraluje právě hořčíkový olej. Použití prostřednictvím kůže vykazuje lepší výsledky ve vstřebávání tohoto prvku, než je u běžných doplňků v pilulkách. Navíc se jím organismus nemůže předávkovat, protože si vezme jen tolik, kolik opravdu potřebuje. Olej je výborným prostředkem na unavené svaly. Určitě by proto neměl chybět ve výbavě sportovců. Vhodný je vlastně po jakékoliv fyzické zátěži.