Přehled bot ideálních během chladnějších letních dnů

baleríny

Letní období je neodmyslitelně spojeno s vysokými teplotami, pojídáním zmrzliny a trávením volného času venku. Ne každý den je však natolik horký, aby sandály nebo látkové espadrilky byly dostatečným řešením pro zajištění vhodného tepelného komfortu. Jaké boty jsou tedy dobrou volbou?

Sneakersy? Proč ne!

Dobrým řešením pro extrémně chladné dny jsou sneakersy. Nabízejí vhodnou prodyšnost, a zároveň chrání nohy před chladem. Navíc, tento typ bot vypadá skvěle v mnoha různých konfiguracích – s šaty, sukní nebo kalhotami. Pokud hledáte sneakersy, které budou univerzální – vyberte si neutrální barvu: bílou, černou, šedou nebo hnědou. Pokud však preferujete poněkud nestandardní řešení, můžete si také vybrat netypickou barevnou variantu.

Tenisky – když je chladno a sucho

I poměrně chladné letní dny se obvykle vyznačují poměrně vysokými teplotami (ve srovnání s podzimním a zimním obdobím), takže látkové tenisky se také zdají být dobrou volbou. Pohodlné, lehké a prodyšné, zajistí komfort během mnoha situací. Můžete je nosit k mnoha stylizacím, a větší fanoušci těchto bot nosí tenisky dokonce i ke… svatebním šatům na vlastní svatbu.

Kožené baleríny pro komfort a styl

V létě, když počasí není tak dobré, ideálním řešením jsou také kožené baleríny. Kožené baleríny, které jsou ve srovnání se svými látkovými protějšky teplejší a rozhodně elegantnější, a budou ideální v mnoha každodenních situacích a nejen v nich. Můžete je nosit do práce, na rande, setkání s přítelem nebo na nákupy. Navíc, dámské, kožené baleríny jsou mimořádně ženské, a proto – úspěšně doplní nejen elegantní nebo každodenní stylizace, ale také i se stanou nezbytným prvkem outfitů ve stylu boho nebo romantických, lehkých šatů.

Holínky do deště!

Pokud je počasí opravdu špatné a prší – baleríny nebo tenisky mohou být nevhodné. I když většina tenisek zvládne drobné srážky, silný déšť a potřeba vyvenčit domácího mazlíčka nebo navštívit obchod s potravinami vyžadují jiná řešení. V každé dámské skříni by měly být gumáky – a nikoli nutně takové, které můžete vidět v některých starších filmech: velké a bez tvaru. Výrobci bot se dnes snaží připravit svou nabídku tak, aby zákazníky potěšili – doslova i obrazně – na každém kroku. Proto zde najdete široký výběr kvalitních, barevných a stylových gumáků, které zajistí izolaci před větrem a zároveň ochrání před vlhkosti i při velmi silných deštích.

Jak vidíte, i při dočasném nepříznivém počasí je naštěstí možné najít pohodlné boty, které zajistí komfort i při mírně nižších, letních teplotách. Navíc neztratíte stylový vzhled!