Proč byste měli dát boxu šanci?

boxovací pytel

Nenechte se odradit tím, že se jedná o kontaktní sport. Jelikož se jedná o sport, který vyžaduje hodně energie, trénujete svou rychlost, sílu a přitom hubnete. Nemluvě o odplavení stresu a zlepšení schopnosti se soustředit.

6 důvodů, proč začít boxovat

1. Finančně přijatelné

Začít s boxem vás rozhodně finančně nezruinuje. Začátečníkům bohatě stačí stahováky a až později můžete investovat do boxovacího pytle a rukavic.

2. Dostanete se do kondice

Cvičení je více než jen posilování nebo zvedání činek. Je důležité zaměřit se také na kardio a zlepšit tak svou fyzičku. Boxování je pro tento typ cvičení ideálním sportem.

3. Více než jen bojový sport

V boxu budete dělat více než jen spárování a trénink správných úderů. Budete se také rozcvičovat se švihadlem, dělat kliky, dřepy a další cviky, které procvičí celé vaše tělo.

4. Zlepšíte svou koordinaci a motoriku

Díky boxu se naučíte mít lepší kontrolu nad vlastním tělem a zlepšíte své reflexy a rovnováhu.

5. Hubnete

Všichni rádi zhubneme nějaké to kilo. Při boxu vydáváte hodně energie, a tím napomáháte svému metabolismu. Při jedné lekci (cca hodina) můžete spálit až 1 000 kalorií.

6. Zbavení se stresu

Bušením do pytle a vydáním ze sebe dostatečně velké energie se odreagujete a vybijete stres. Zároveň posilujete svou mysl i tělo tím, že pokračujete v tréninku i přes vyčerpání.

Pokud hledáte do svého fitness něco nového a vzrušujícího než jen cvičení na stepperu nebo běhání po okolním parku, boxování rozhodně stojí za zkoušku. Zpočátku pro vás bude asi nejlepší najít ve vašem okolí klub a začít se učit s profesionálním trenérem.

Je jen na vás kolik času budete ochotni tomuto sportu obětovat. Nikdo od vás neočekává, že se stanete dalším Mayweatherem. Pořádně si však zacvičíte, posílíte střed těla a zlepšíte své pohybové schopnosti.

Sdílet článek