Dovolená v terénu? Vyberte ideální pneu

SUV

Chystáte se trávit letošní dovolenou v přírodě? Zamíříte ve vašem SUV především do terénu, nebo máte v plánu tu a tam sjet z asfaltu a potřebujete pneu vhodné pro každý povrch? Anebo vyrazíte karavanem? Poradíme vám, jaké pneumatiky vám poskytnou perfektní výkon jak na silnici, tak mimo ni.

Terénní automobil s cyklistou a naloženým kolem
Terénní pneumatiky se řadí k vysoce odolným typům pneumatik, jež jsou ideální pro řidiče, kteří spíše než silnici dávají přednost terénu.

Typické vlastnosti pneumatik do terénu

Důležitým parametrem pneumatik, jež zvládnou i jízdu v terénu, je rychlost opotřebení a odolnost vůči proražení, na které může být pneumatika během jízdy po nezpevněném povrchu náchylná. Důležitou vlastností je také přilnavost pneumatik na suché a mokré vozovce i na různých typech cest.

SUV versus offroad pneumatiky

Terénní nebo také offroad pneumatiky se řadí k vysoce odolným typům pneumatik, jež jsou ideální pro řidiče, kteří spíše než silnici dávají přednost terénu. Přestože čistě terénní pneumatiky mohou pro majitele vozů SUV vypadat zajímavě, než se k nákupu takových pneumatik rozhodnete, ujasněte si, zda se vám vůbec vyplatí.

Většina řidičů totiž stráví z celkového počtu ujetých kilometrů velkou část na silnici a jen minimální počet km na nezpevněném povrchu. Pro výjimečné cestování v terénu vám bohatě postačí odpovídající SUV silniční pneumatiky.

SUV pneumatiky do terénu
Kvalitní SUV pneumatiky hravě zvládnou i terén, proto se nemusíte bát s nimi ani na nezpevněný povrch.

SUV pneumatiky, které zvládnou i terén

Nokian Rockproof

Pro opravdové offroad nadšence jsou určené pneumatiky Nokian Rockproof, které se hodí pro všechny typy cest. Pryžový materiál bočnic obsahuje extrémně trvanlivá aramidová střižová vlákna, jež zvládají i těžké nárazy a jsou odolné vůči propichu.

Michelin Pilot Sport 4 SUV

Skvělý výkon jak na silnici, tak mimo ni poskytují vysoce výkonné pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 SUV, které díky nízkému valivému odporu poskytují i výraznou úsporu paliva, což jistě oceníte nejen na dovolené. Mezi další výhody patří precizní odezva na řízení, skvělá adheze na mokru, vysoký kilometrový nájezd a velmi krátká brzdná dráha.

Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV

Pevný kontakt s vozovkou a stabilitu v zatáčkách poskytují pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV, které splní i ta nejnáročnější očekávání. Ať už se vydáte na kratší, nebo dlouhou cestu, pneumatiky Dunlop vám poskytnou potřebný komfort.

Goodyear Eagle F1 Asymetric 3 SUV

Maximální přilnavost zaručují pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymetric 3 SUV, jejichž vzorek je navržen tak, aby snižoval hlučnost. Výsledkem je odolná pneumatika, která zajišťuje tiché a pohodlné cestování. Díky kratší brzdné dráze na mokrých a suchých vozovkách budete mít svůj vůz vždy pod kontrolou a jízdu si tak budete moci ještě více vychutnat.

Karavan zezadu v pusté rovinaté krajině
Nároky kladené na odolnost pneu pro karavany jsou vysoké, protože se počítá s větším zatížením.

Specifika pneumatik pro karavany

Možnosti proměnit auto na hotel, který nabídne nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu, využívá v poslední době stále více cestovatelů. Maximální komfort jak na cestě, tak v rámci kempování nabízí karavany. Je však potřeba počítat s tím, že i karavan má svá specifika. Je totiž těžký sám o sobě a co teprve, když ho naložíte. S větším zatížením souvisí i vyšší nároky na pneumatiky, které musí být dostatečně odolné. Jedině tak si s nimi budete moci užívat bezpečnou a bezstarostnou jízdu.

Continental Vanco Camper

Bezpečné cestování pojízdným karavanem vám bezesporu zaručí pneumatiky Continental Vanco Camper, jež poskytují mimořádnou stabilitu a zvýšenou odolnost proti poškození i na neupravených cestách. Tyto pneumatiky splňují i speciální „CP“ (Camping Pneu) standard.

Michelin Agilis Camping

Speciálně navržené pro karavany jsou i pneumatiky Michelin Agilis Camping, které zaručují dlouhou životnost a vynikající přilnavost i při příležitostných jízdách v náročných podmínkách.

Tak co? Vybrali jste si? Podcenit kvalitu a ojetost pneu se vám nemusí vyplatit a pokažená dovolená za to určitě nestojí. Přejeme vám okouzlující a bezpečné léto na čtyřech kolech!

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com, Airstream Inc., Brice Cooper (Unsplash)

Sdílet článek