Odstartujte ráno zlatou cestou

zlaté mléko

Že si svůj den nedokážete představit bez šálku silné kávy? Jenže vás bolí břicho, nabalují se na to bolesti hlavy a jste často protivní, dokud si kávu nedáte? Pak je načase změnit ranní rituál ve zdravější a tělu prospěšnější cestu. Jednou z možností, jak nastartovat ráno, může být kvalitní bylinkový čaj či zlaté mléko. Že jste o něm ještě neslyšeli?

Základem je kurkuma

Zlatavý prášek zvaný kurkuma patří mezi žádané koření používané v Asii a orientálních zemích. Nejen že je kurkuma báječné barvivo, ale zároveň má mnoho pozitivních vlastností pro vaše tělo, vnitřní orgány i imunitu. Skvělá je kombinace kurkumy a černého pepře, což společně usnadňuje trávení. Zlaté mléko se skládá z kurkumy, černého pepře, zázvoru a voňavé skořice. Ideální kombinace pro vegetariány a vegany nadchne každého, kdo chce podpořit svá střeva, zlepšit funkci žaludku, posílit imunitu, pročistit krev od toxinů a snížit stres, nespavosti či bolest hlavy.

Díky složení je zlaté mléko vyhledávané při hubnutí, a to především pro nulový obsah laktózy, lepku a soli. Návod na přípravu a informace o tom, jak často zlaté mléko pít najdete na samotném obalu i přehledných webových stránkách, kde ostatně za parádní ceny koupíte vše z pohodlí domova.

Zlaté mléko = kurkuma a mléko

Kořeněný nápoj nastartuje vaše trávení i ráno. Rozhodně se jedná o zdravější alternativu oproti kávě, aniž byste byli ochuzeni na chuti a lahodné vůni. Právem je indický šafrán označován zejména v ajurvédě  jako sypké zlato. Přírodní kurkumové mléko si můžete vyrobit i sami doma s těmi správnými ingrediencemi, pokud ale chcete složení té nejvyšší kvality bez starostí, pak vsaďte na značkový produkt za skvělou cenu.

Pravidelným pitím tohoto chutného mléka posílíte svou imunitu, vhodné je zároveň pro děti a díky dávce antioxidantů, manganu a železa funguje jako univerzální ochrana před nemocemi a vnitřním napětím. Vaše ráno už dávno nebude o nutnosti kávy, naopak budete vstávat spokojení, vyrovnaní a připraveni  začít den s tím největším odhodláním.