Výměna čelního skla s bonusem? V Autosklo SOS ano!

Výměna čelního skla je pro většinu řidičů noční můrou. Nejde o levnou záležitost, čeká vás spousta vyřizování, a ještě budete muset auto dát na nějaký čas do servisu. Přesto se s poškozením skla za svůj život setká téměř každý řidič.

Prasklinu na čelním skle způsobí nejčastěji kamínek, který odlétl třeba od kol před vámi jedoucího auta. Tohle tedy nemáte šanci ovlivnit, nemusíte se obviňovat. Zabránit se tomu moc nedá. Chcete-li se chovat zodpovědně, nechte si autosklo co nejdříve opravit.

Kdy se dá prasklé autosklo pouze opravit?

Možná vás vůbec nečeká drahá výměna autoskla, je možné, že zrovna ve vašem případě postačí oprava praskliny. To ovšem musí posoudit odborník.

Oprava autoskla je možná v případě, že máte vrstvené sklo, kalené se neopravuje. Dále záleží na umístění praskliny. Pokud se nachází v zorném poli řidiče, máte smůlu. To musí být vždy dokonale hladké a bezchybné. Problematické jsou také opravy prasklin na okrajích skla, okraje jsou totiž více mechanicky namáhány.

Zda bude možná oprava čelního skla, sami nevmyslíte. Vydejte se do autoservisu a nechte odborníky, ať situaci zhodnotí. Vyhodnotí-li, že je nutná výměna, nijak se nehádejte. Například za opravenou prasklinu v zorném poli řidiče byste mohli dostat pokutu v případě policejní kontroly.

Jak vyměnit čelní sklo co nejvýhodněji po finanční stránce?

Výměna čelního skla něco stojí, každý se bude snažit ušetřit. Jak? Možná máte nárok na zaplacení od pojišťovny, to však záleží na vaší pojistce. Zjistěte si to. Zdlouhavého jednání s pojišťovnou se každopádně bát nemusíte, to za vás častokrát vyřeší přímo v autopůjčovně. Například v Autosklo SOS. Tam vám navíc k výměně autoskla nabízí zajímavé bonusy. Máte možnost vybrat si, zda chcete zdarma přezout pneumatiky, vyměnit olej nebo třeba osadit nové stěrače. Fungují jako pneuservis, opravují karoserie atd. Spojte se s nimi a dohodněte si termín.