Na první pohled jednoduchá otázka se po chvilce zamyšlení mění v pěkně zapeklitou. O mnoha veličinách ani často nevíme, že je používáme, dokud nenastane situace, kdy je musíme změřit a zjistit, zda je vše v pořádku.
Můžeme změřit jak je něco dlouhé či široké, jaký to má objem nebo obvod či jak rychle se to pohybuje. Díky moderním technologiím také umíme změřit snad všechny známé elektrické veličiny a třeba tak i definovat, proč něco nefunguje tak jak má. A pak jsou tu další možnosti, co a jak změřit, ale nepomůže nám k tomu metr ani chytré vzorečky pro výpočty. Víte, jak a čím se měří třeba vlhkost dřeva a stavebních materiálů nebo jak změřit ve vzduchu počet částic určité velikosti? K těmto účelům slouží měřicí přístroje neelektrických veličin, tedy právě různé tlakoměry, vlhkoměry, teploměry a mnoho dalších. S některými z nich se nemusíme do kontaktu ani dostat, pokud zrovna nesledujeme profesionála, jak vykonává svou práci.
S mnoha přístroji se ale setkáváme a některé nám mohou usnadnit i tak běžné věci, jako je oprava střechy na chalupě nebo plánování nových obrubníků na zahradě. Nemusíte složitě běhat s metrem a pásmem a zapisovat si, kolik který kousek měří a jak daleko je od vás. Jednoduchý měřič vzdálenosti udělá tuhle práci za vás jedním pohybem ruky. Stačí když ho namíříte na jedno místo tam, kde potřebujete znát délku (třeba právě konec chodníku nebo střešní okno) a na displeji se vám zobrazí vzdálenost. Odpadá tak pobíhání kolem měření, ke kterému často potřebujete i druhou osobu, která by metr na jedné straně přidržela. U delších vzdáleností je pak riziko omylu či špatného měření vysoké a tak je lepší vsadit na techniku. Výběr mnoha kvalitních přístrojů pro měření nejen vzdálenosti, ale i vlhka, otáček a mnoha dalších veličin nabízí firma GHV Trading, kde vám s výběrem rádi pomohou odborníci s mnohaletými zkušenostmi.