Plánujete dovolenou? Pořiďte si kufr

Nastal nejvyšší čas si začít plánovat letní dovolenou, než budou ty nejlepší destinace za výhodnou cenu u cestovních kanceláří vyprodané. Kam to letos bude? Pojedete do zahraničí, nebo zůstanete věrni tuzemsku? Ať zvítězí první, či druhá volba, určitě budete potřebovat vhodné zavazadlo, kterým je nejčastěji kufr.

Je lepší cestovní taška, batoh, anebo kufr?

Při výběru cestovního zavazadla je třeba zvážit jeho velikost, materiál i vhodnost jeho použití pro konkrétní cílové místo a způsob cestování. Jedete-li vlakem do přírody, vezmete si s sebou nejspíš batoh. Do lázeňského hotelu si sbalíte možná cestovní tašku, ale spíše praktický kufr, jenž získává na stále větší oblibě.

Je to dáno zejména tím, že moderní kufry bývají vyrobené z odolné a pevné skořepiny, která dokáže velmi dobře ochránit to, co v něm převážíte. Textilní modely se vyrábějí z polyamidu, nylonu i polypropylenu, což jsou materiály odolné vůči vlhkosti.

Jednoduchá manipulace

Kufr na kolečkách snadno přemístíte z místa na místo, pokud máte k dispozici hladký povrch. Je proto ideálním zavazadlem pro cestování letadlem. Pohodlně ho ale uložíte i do automobilu. Na trhu jsou k dispozici kufry se dvěma zapuštěnými do těla, či čtyřmi kolečky vyčnívajícími vně kufru. Čím více koleček, tím lepší posouvání kufru v dlouhé řadě při čekání na letišti. Na druhou stranu jsou čtyři kolečka méně odolná vůči hrubému zacházení. Stačí pak nerovný povrch, aby se pokazila, a tím přivodila i konec kufru.

Bezpečný zámek

Nejlevnější kufry vybírejte mezi těmi s dvěma kolečky, které nabízejí poměrně hodně prostoru oproti kolegům se čtyřmi. Můžete vybírat z různých velikostí. Lze pořídit i příruční kufřík do kabiny letadla. Součástí kvalitního kufru je TSA zámek, jenž zajistí bezpečnost kufru při cestování, protože spolehlivě uzamkne jeho obsah.