Pitný režim vám zlepší náladu. Mimo jiné.

vodní filtry

Krátké dny a nedostatek sluníčka na náladě nepřidají. Za špatnou náladou však nemusí stát jen počasí, ale i nedostatečný pitný režim.

Když málo pijeme

Na počasí umíme svádět kde co, i bolesti hlavy a únavu či neschopnost se soustředit. Většinou je ale zádrhel trochu někde jinde. Ke správnému fungování potřebuje naše tělo dostatek tekutin, a pokud je nemá, ozve se. Prvními příznaky dehydratace jsou právě únava, malátnost, bolest hlavy, nesoustředěnost a špatná nálada. Denně bychom měli vypít kolem 2,5 litru tekutin, mnohokrát se ale k této hranici ani nepřiblížíme, a to i přesto, že tekutiny získáváme také z potravy. Dlouhodobý špatný pitný režim může mít vliv i na naši imunitu, což zvlášť na podzim není úplně žádoucí. Důležité je proto pít, ideální je čistá voda, jejíž chuť mohou zlepšit vodní filtry. Nedobrá chuť bývá častým argumentem, proč při pocitu žízně raději sáhneme po limonádách nebo ovocných šťávách. Když nám ale voda bude chutnat, bude mnohem jednodušší dostatečně pít. V některých lokalitách víme přesně, proč máme s vodou problém a mohou nám pomoci speciální filtry, třeba filtr na odstranění dusičnanů ve vodě nebo pro odstranění mechanických nečistot.

Pro chutnou vodu

Chuť vody samozřejmě je důležitá, protože co nám nechutná, to odmítáme. Jako dospělí si ještě alespoň dokážeme obhájit, proč musíme pít, ale dětem je složité to vysvětlit. Jejich pitný režim je přitom stejně důležitý, jako ten dospělých. Filtry na vodu ji zbaví chlorové pachuti, což bývá nejčastější důvod, proč nám její chuť nevyhovuje. Jakmile je tento problém odstraněn, nemáme problém do svého pitného režimu zahrnout více vody a omezit konzumaci limonád.

Dostatek vody v těle se také projeví na naší náladě i soustředění, zbavíme se bolesti hlavy i únavy a také pleť bude vypadat zdravěji a zářivěji.