Podnikání není pro každého. Vyžaduje totiž velkou míru odpovědnosti a vysokou míru pracovitosti a nebát se spolehnout jen sám sebe. Někomu proto vyhovuje raději se nechat zaměstnat, což je jistě pohodlnější variantou získání peněz k obživě. Pro podnikání musí mít člověk vlohy a každému tento styl práce nesedne.
OSVČ versus právnická osoba
Podnikat lze různě – jako fyzická nebo právnická osoba. V čem je podstatný rozdíl? Živnostník, který podniká vlastním jménem, ručí celým svým majetkem, což může v případě nezdarů nadělat dost nepříjemností. Naproti tomu právnická osoba, například společnost s ručením omezeným, ručí pouze do výše základního kapitálu.
Problémem u osoby samostatně výdělečně činné je také její zastupitelnost, protože všechno leží pouze na ní samotné. A v situaci, kdy živnostník onemocní a delší dobu marodí, mu mohou vzniknout velké komplikace, protože je prakticky nezastupitelný. U právnických osob je to jiné. Tam lze mít několik jednatelů, již se mohou vzájemně zastupovat.
I proto řada živnostníků uvažuje nad založením s.r.o. Kromě výše uvedených výhod získají totiž ještě jednu. Společnost vzbuzuje mezi obchodními partnery obvykle větší důvěru a lépe působí i na zákazníky.
Profesionální založení s.r.o. na klíč
Založení společnosti s ručením omezeným je ve skutečnosti docela jednoduché. A to hlavně díky tomu, že existují firmy, které se tomuto věnují. Jsou schopny dodat novou firmu se vším všudy ve velmi krátkém čase. Jejímu budoucímu majiteli tak odpadá spousta starostí s papírováním a obíháním nejrůznějších úřadů.
Profesionálové při založení s.r.o. ověří požadovaný název společnosti, zajistí kolky pro zápis do obchodního rejstříku, ověří podpisy nebo uhradí veškeré notářské poplatky. Dovedou také zařídit koncesi na autodopravu nebo prodej alkoholu a pochopitelně zaregistrují novou firmu k dani z příjmu právnických osob na příslušném finančním úřadě.