Jakých důležitých parametrů byste si měli všímat při výběru lednice?

lednice

Koupě ledničky většinou čeká každého, kdo se stěhuje do vlastního bydlení. Při výběru lednice je třeba si všímat některých parametrů, jež vám napoví, jak si na tom lednice stojí. Které to jsou?

Energetická třída

Až si budete vybírat novou lednici, jistě vás bude zajímat hlavně její energetická třída, pak objem, hlučnost, hmotnost, klimatická třída, funkce nebo akumulační doba mrazáku a mrazicí výkon. Je třeba si ujasnit několik věcí. Lednice u vás poběží nonstop. Z tohoto důvodu je nutné, aby neměla příliš vysokou spotřebu elektrické energie, abyste se pak při vyúčtování nedivili, kolik budete platit. Nejlépe je vybírat takovou, která má energetickou třídu A++ nebo A+++. Když si prohlédnete nabídku na trhu, jistě se pro vás najde ta správná lednice s mrazákem.

V čem je výhodná kombinovaná lednice?

Sortiment bílého zboží je opravdu hodně pestrý. Klidně si můžete vybrat i retro model lednice, který zapadne do vašeho stylu kuchyně. Nejčastěji se lednice vyrábějí v bílé nebo stříbrné barvě, není však problém natrefit ani na barevnou lednici. Pokud často nezamrazujete potraviny, možná si vystačíte jen s malým mrazícím prostorem. Kombinované lednice však nabízejí prostor o něco větší. Je pak na vašem uvážení, jestli ji využijete. V každém případě je to velká výhoda mít mrazák i lednici zároveň. Kdo však často mrazí například to, co vypěstuje na své zahradě, kombinovaná lednice mu nemusí stačit a raději sáhne po samostatném mrazáku.

Je dobré si pořídit americkou lednici?

Americká lednice vyžaduje pro své umístění více místa, nehodí se tedy do menších kuchyní. Její výhody jsou zřejmé, americké lednice disponují funkcemi navíc. Jedná se zejména o výrobu ledové tříště nebo chlazených nápojů, které můžete mít kdykoliv k dispozici. Odpadá tak nutnost každodenního nakupování nápojů v PET lahvích.

Sdílet článek