Výběr sedačky z pohledu praktičnosti

Sedačka

Nová sedací souprava je kusem nábytku, po němž touží prakticky každý z nás. Jen řekněte, kdo by se nechtěl natáhnout večer k televizi, pozvat návštěvu na společné posezení nebo se jen tak zabořit do polštářů a vychutnat si oblíbenou knížku či chvilku pro sebe odpočinkem. Víte ale, jaká sedačka je pro vás ta pravá? Na trhu existuje široký výběr tvarů, materiálových zpracování a funkcí, s nimiž se z gauče stává plnohodnotné lůžko či se jedním pohybem promění v bar a úložný prostor.

Ideální gauč do malého bytu

Sedačka v malém bytě často slouží k více účelům než jen pro odpolední a večerní sezení. Často nahrazuje postel, proto při výběru volte kvalitní zpracování se zárukou, není totiž nic horšího, než usínat na rozvrzané posteli anebo cítit během spánku péra v zádech. Pokud je kuchyně a obývací pokoj spojený, pak se vyplatí volit barvy a materiálové zpracování ve stejném provedení. Majitelé domácích mazlíčků by měli upustit od koženkových variant sedaček, protože se velmi rychle může projevit opotřebení v namáhaných částech, kam pejsek skáče a stejně tak kde se kočka protahuje. Jestliže ani přes riziko protržení či poškrábání se nechcete vzdát své vysněné sedačky, vybavte ji luxusním potahem či přehozem, který ochrání a zároveň prodlouží životnost materiálů. V případě sedací soupravy z pravé kůže nezapomínejte na pravidelnou péči, aby kůže nepopraskala. Ošetřujte ji pomocí vlhčeného hadříku a jednou za čas vyživujte speciálními přípravky.

Jak využít prázdný roh pokoje?

Sedací soupravy do tvaru U nebo L se skvěle hodí všude tam, kde bojujete s nevyužitým rohem a přitom nemáte sedacího místo nazbyt. Pohovky vybavené lenoškou jsou skvělým místem pro odpočinek třeba po dobrém obědě, eventuálně večer při sledování napínavé detektivky. Z materiálů se pak nabízí třeba čalouněný textil a hrubé režné tkaniny, jež se snadno udržují a velmi dobře čistí. Rozhodně si tak vyberou i rodiče menších dětí, kdy hrozí nějaká nehoda s jídlem.