Jak na výběr obývací stěny

Dominantním kusem nábytku v obývacím pokoji je obývací stěna. Na trhu jich je mnoho. Odlišují se velikostí, barvou, použitým materiálem i dispozičním řešením. Jak obývákové stěny vybírat?

Důkladně si změřte prostor v obýváku

Důležitým krokem je důkladné proměření prostoru, ve kterém bude nábytek umístěn. Berte ohled i na další kousky nábytku, a na to, aby se dalo místností pohodlně proházet a všechna dvířka šla snadno otevírat. Ani příliš malá, ani příliš velká stěna nebude vypadat dobře. Dnes se vyrábějí obývací stěny, které se vejdou do malé garsonky, ale i takové, které se neztratí v prostorném interiéru luxusní vily.

Za jakým účelem obývací stěnu pořizujete?

K čemu chcete nábytek v obývacím pokoji používat? Do obývacích sestav se dají ukládat potřebné věci, ale mohou být také místem pro vystavení uměleckých předmětů, fotografií nebo třeba sportovních trofejí. Podle účelu, za kterým sestavu pořizujete, byste měli volit i její dispoziční řešení.

Je libo obývací sestavu moderní, sektorovou nebo rustikální?

Jaké typy obývacích stěn se dnes na trhu vyskytují? Sektorové obývákové stěny jsou sestaveny z několika skříněk, skříní, knihoven a polic, lišících se rozměry, které na sebe navzájem navazují. Moderní obývací stěny jsou typické minimalistickým designem, moderními materiály a menším počtem kusů nábytku. Mohou mít i velmi netypické barvy. Oblíbené jsou i rustikální stěny do obýváku. Jsou provedeny ve starobylém stylu, mívají typické detaily a kvalitní zpracování pro starodávný vzhled. Jejich součástí bývá například ozdobné kování.

Dbejte na kvalitu materiálu

Materiál, jeho kvalita, zpracování a barva jsou neméně důležitým aspektem pro výběr. Většinou se setkáme se dřevem nebo jeho náhražkou, laminátem. Oblíbené jsou i kombinace s dalšími materiály, jako je sklo, plast nebo kov. Výběr obývací stěny bychom měli podřídit nejen našim finančním možnostem, ale také vzhledu pokoje a brát v potaz sladění s ostatními kousky nábytku.

Jak na chytrý nákup obývákové stěny

Kde kvalitní a pěknou obývací stěnu koupit? Stále oblíbenější je nákup na internetu. T-nábytek má pro vás unikátní systém výběru obývacích stěn i následného nákupu. Díky praktickému filtru si můžete během prohlížení sortimentu vybrat materiál, barvu a dekor vaší nové stěny, takže není třeba prodírat se nabídkou zboží, které vás nezajímá. Jakmile si vyberete svou vysněnou sestavu do obýváku, nemusíte si dělat starosti s dopravou, ta je totiž zdarma. Pokud nemáte nikoho, kdo by vám nábytek vynesl až domů, můžete si tuto službu včetně montáže přiobjednat.

Další informace o nábytku a výběru obývací stěny najdete v magazínech IDnábytek.cz nebo Nábytek-dnes.cz. Neuniknou vám žádné novinky ohledně interiérového designu a výběr pro vás bude hračka.

 

Foto: http://www.t-nabytek.cz/obyvaci-pokoj-bolton-2-art-bolton-obyv-pok2.html

Sdílet článek