Hokejista potřebuje dobré vybavení

hokejka

Hokej má v naší zemi dlouholetou tradici, navíc se pyšní mnoha prestižními oceněními. Kdo by se nechtěl podílet na dalším úspěchu tohoto populárního sportu? Mladí hokejisté nepotřebují však pouze časté tréninky, píli, odhodlání, ale také kvalitní vybavení.

Jak na výběr hokejky

Žádný hokejista se neobejde bez pořádného sportovního vybavení. Pochopitelně nejprve jsou na řadě takové brusle, aby se v nich dalo pohodlně vydržet po celou dobu tréninků a zápasů. Pokud se hodláte stát brankářem, potom se soustřeďte na speciální brusle se zesílenými částmi. Pevné zapínací boty se postarají o fixaci kotníků a přizpůsobí se šířce nohy. Ani po dlouhém nošení nepocítíte otlaky a jiné potíže. A pak je tu samozřejmě hokejka. Jak ji vybírat? K nejdůležitějším věcem patří provedení zahnutí hole. Nezáleží na tom, jestli jste pravák či levák, ale jestli se vám bude lépe držet zahnutá na levou nebo na pravou stranu. Zkouška je jednoduchá, chytnete ji, a pokud zůstane levá ruka dole, kupte levou hokejku se zahnutím čepele doprava. Dalším výběrovým vodítkem je materiál. Starší druhy se klasicky vyrábí ze dřeva. Hokejka se však v kvalitnějším provedení zhotovuje z karbonového kompozitu.

Čepel a délka hokejky

Setkáte se s několika druhy čepelí. Plastové a plastové čepele s dýhou lépe odolávají obrušování v porovnání s dřevěnými, proto se využívají na beton, zámkovou dlažbu, asfalt a jiné tvrdé povrchy. Hra na ledě upřednostňuje dřevěné a dřevěné laminované čepele, kde se na zpevnění a ochranu používají sportovní pásky. Obecně se délka volí tak, aby dosahovala hokejka pod bradu u hráče na bruslích, přičemž se opírá o čepelovou špičku. U kompozitu se dá udělat prodloužení pomocí nástavce, naopak zkrácení se provádí seříznutím.

Kanadská hokejová značka Bauer vám zaručuje dávno prověřenou kvalitu. Mezi dalším vybavením najdete různé druhy chráničů, dresů, bund a jiných sportovních oděvů.