Filtrování vody jako cesta ke zdravému životnímu stylu

Filtry na vodu

Přemýšlíte, jak začít žít zdravěji a již jste změnili jídelníček a začali pravidelně cvičit? Ke zdravému životnímu stylu může výrazně pomoct i pravidelný pitný režim. Kromě zeleného čaje, který výrazně podporuje správnou funkci organismu, potřebuje lidské tělo dostatek pitné vody.

Vyzkoušejte filtraci vody

Filtrací vody se můžete zbavit dušičnanů a dusitanů, voda je tak vhodná i pro kojence od šesti měsíců. Vybrat si můžete dokonce filtr, který snižuje obsah arsenu nebo antimonu. Za zkoušku stojí filtry, které kromě bakterií zachytí i viry, koloidy a makromolekuly. Filtry na vodu slouží pro úpravu pitné vody, ale také pro zkvalitnění vody určené na koupel. Odměnou vám bude hebká a jemná pokožka, bez ekzému a vyrážek.

Kolik vody denně vypít

Na otázku, kolik vody denně vypít, se snaží odpovědět lékaři, vědci a také trenéři nebo výživoví poradci. V ideálním případě sledujte své tělo, jak funguje, kolik vody vám stačí, abyste necítili žízeň a aby vás nebolela hlava. Všeobecně je doporučeno vypočítat si potřebné množství vody. Svou váhu jednoduše vydělte číslem 8 a vyjde vám počet sklenic vody, které byste měli vypít. Pomocí nádobových filtrů si připravte kvalitní pitnou vodu.

Očista těla

V domácnosti využijete i sprchové filtry, které se hodí nejen pro lidi s citlivou pokožkou, ale také pro novorozence od 6 měsíců. Děti se ve vaně nebo sprše často vody i napijí, filtrováním vody i na sprchování zajistíte zdravou a pitnou vodu, která neobsahuje bakterie a další látky, které by mohly nepříznivě působit na organismus.

Ekologický styl života

Výhodou použití filtrů na vodu je ekologický styl života. Vybrat si můžete filtry Dionela, které obsahují univerzální aktivní uhlí. Jeho hlavní vlastností je odstranění škodlivých látek ve vodě. Navíc vypotřebované filtrační vložky nevyhodíte, jsou přebrány k recyklaci a následně si nové filtrační vložky pořídíte za nižší cenu. Filtrováním vody, místo kupování balené vody, ušetříte ročně až 10 tisíc Kč z rodinného rozpočtu.

Filtrovaná voda na cestách

Pokud ve své práci často cestujete a spíte v hotelu, nebojte si vzít cestovní filtr s sebou. Filtr jednoduše přibalíte do batohu nebo do kufru, je skladný a lehký. Nemusíte tak cestováním narušit svou komfortní zónu, na kterou jste zvyklí z domova.

Vyzkoušejte UV lampu

Pro zdravý životní styl se vyplatí investovat do UV lampy, kterou umístíte na vstupu do domu. Ta dokáže pomocí záření ničit viry a bakterie. Vytvořte ze své domu příjemné místo, kde budete moct bez obav relaxovat a užívat si příjemných zážitků s blízkými.