Postavili jste si terasu a nyní pravděpodobně uvažujete, jak ji nejlépe zastřešit, abyste ji mohli využívat v každém počasí. Vhodně zastřešená terasa lépe odolává klimatickým podmínkám a nepřízni počasí, čímž se prodlužuje i její životnost. Jaké typy zastřešení terasy je možné použít a kdy které zvolit?
Ostré slunce zkrotí i jednoduché zastřešení
Pokud hledáte levnou a jednoduchou variantu zastřešení terasy a stačí vám pouze ochrana před slunečním žárem a mírným deštěm, postačí Vám jednoduchý slunečník nebo markýza. Jejich předností je skladnost a malá konstrukce, nejsou však vhodné do příliš nepříznivého počasí.
Proti přírodním živlům jedině pergolu
Pergola, složená z pevné konstrukce a posuvné střechy, je určena jako ochrana před sluncem, deštěm i větrem. Její předností je vysoká životnost, odolnost a možnost bočního zastřešení. Nejčastěji používané materiály na pergolu jsou dřevo a kov (hliník).
Dřevěná pergola má přírodní vzhled, vyjde Vás o něco levněji a zvládnete ji zhotovit i svépomocí. Na druhou stranu se musí pravidelně natírat, je hořlavá a má nižší životnost než pergola hliníková.
Hliníkové pergoly se stávají velkým hitem, především pro jejich lehkost, a přesto velkou nosnost a životnost. Hliník také nerezaví a bývá povrchově upraven pro větší odolnost proti otěru a povětrnostním vlivům.
Možnosti zastřešení
Největší výhodou hliníkových pergol je však možnost vybrat si z několika druhů zastřešení. Na střechu můžete umístit třeba dodatečné zastínění plure, baldachýn na pergolu, markýzu nebo bezpečnostní skla. Pro ještě větší komfort lze u hliníkové pergoly zakrýt i boční stěny.
Stavba hliníkové pergoly vyžaduje zkušenosti a potřebné vybavení, proto rozhodně doporučujeme nechat si pergolu namontovat od firmy. Vyvarujete se tak zbytečným problémům a starostem a budete si moci plně užívat relax na čerstvém vzduchu.