Apostilizace dokumentu za rozumnou cenu

apostila

V životě každého z nás se může objevit požadavek na apostilaci osobních, firemních či akademických dokumentů, na nichž by měli pracovat pouze zkušení odborníci. Hledáte-li někoho, pro něhož je apostille denním chlebem, funguje v hlavním městě České republiky a zpracovává ji každý den, obraťte se na společnost s více než 35 letou praxí a zkušenostmi. Díky nim získáte apostille rychle, spolehlivě, a navíc vše vyřídí za vás, aniž byste někam museli chodit. Nechejte si zajistit apostilu v centru Prahy, stejně jako úřední překlady a ověření důležitých dokumentů a citlivých dat.

Co je to apostila?

Pokud jste se s tímto termínem doposud nesetkali a nyní nevíte, co máte dělat, nezoufejte. Apostilovaný dokument je vyžadován v momentě, kdy máte jeden oficiální dokument třeba v českém jazyce a potřebujete ho předložit v cizí zemi. Aby byl platný a ověřený, musí být apostilován. Apostila se často označuje také jako apostil či apostille, všechna tato označení jsou správná. Jedná se tedy o doložku, která se připojuje k původnímu originálnímu dokumentu a potvrzuje jeho pravost podpisem či razítkem.

Jaké dokumenty vyžadují apostilu?

Apostila je důležitá pro rodné a oddací listy, stejně tak ji využijete pro úmrtní listy, vysvědčení, diplomy, výpisy z rejstříku trestů a obchodních rejstříků. Pokud tedy potřebujete jeden z osobních klíčových dokumentů předložit v zahraničí, neváhejte se obrátit na zkušené pracovníky zajeté společnosti. Pouze tak máte jistotu, že dojde k vyřízení, popřípadě bude zajištěna superlegalizace dokumentu. Apostila dokumentů trvá v rozmezí od dvou dní až po několik týdnů. Vždy záleží na původu dokumentu. Z České republiky je lhůta zpracování kratší než z cizích zemí. Dnes je apostila obstarávána například pro Austrálii, Belgii, Francii, Irsko, Kanadu, Německo, Nizozemsko či Polsko. Seznam zemí je ale mnohem širší a zahrnuje také asijský kontinent nebo USA.

Sdílet článek