7 tipů, jak zhubnout pomocí kardio cvičení

trampolína

Chcete zhubnout a konečně se dostat na svou vysněnou váhu? Neodkládejte cvičení na „zítra“ a začněte dnes. Vyberte si vhodné kardio cvičení, při kterém dochází k rychlejšímu spalování tuků a udělejte něco pro své psychické i fyzické tělo.

1) Vyberte si vhodnou aktivitu

Prvním krokem, který byste měli udělat, je výběr vhodné aktivity. Každého baví něco jiného, někdo má raději kolektivní sporty, jiní si rádi zacvičí venku nebo třeba v domácí posilovně. Kombinovat můžete kardio cvičení, posilování a také silový trénink.

2) Cvičební pomůcky

Mezi oblíbené cvičební pomůcky, které můžete využít ke kardio cvičení patří například trampolína. Vyzkoušet můžete lekce jumpingu a posléze si trampolínu třeba i pořídit domů. Pravidelným skákáním velmi rychle posílíte svaly celého těla a výrazně zhubnete.

3) Začněte běhat

Pokud máte nejraději cvičení venku, tak začněte pravidelně běhat. Běhat můžete v parku, v lese nebo si stanovit trasu kolem svého domu. K běhání nepotřebujete žádné cvičební pomůcky, ale rozhodně byste měli myslet na kvalitní běžeckou obuv. Zajímavou alternativou je také profesionální běžecký pás, kdy můžete běhat za každého počasí v pohodlí svého domova.

4) Cvičební stroje

Skvělým pomocníkem pro vás bude eliptický trenažér, pomocí kterého protáhnete všechny svaly na těle, posílíte střed těla, zvýšíte fyzickou kondici a navíc nezatížíte klouby. Vyzkoušet můžete také veslovací trenažér, který slouží nejen k protažení zad, ale také k posílení paží a celého středu těla.

5) Přidejte doplňky stravy

Své snažení můžete znásobit pomocí doplňků stravy. Před cvičením si dejte spalovač tuků, ten zrychlí váš metabolismus a podpoří rychlejší odbourávání tuků. Po cvičení si dejte proteinový nápoj, kterým doplníte dobře vstřebatelné aminokyseliny, komplexních bílkoviny a dopomůžete si k lepší regeneraci.

6) Najděte si sparing partnera

Ve dvou se to lépe táhne, najděte si parťáka na cvičení, se kterým se budete vzájemně podporovat a motivovat. Cvičit tak můžete s kamarádkou, partnerem nebo zapojit celou rodinu. Pokud máte doma prostor, přemýšlejte o domácí posilovně, kterou si vybavíte cvičebními stroji pro kardio cvičení a cvičebními pomůckami na posilování.

7) Mějte cíl

Aby bylo vaše snažení úspěšné, tak si stanovte reálný cíl. Klidně si udělejte tabulku, kam si budete psát svou váhu a míry. Naplánujte si, kolik kilogramů chcete shodit za měsíc, kolik za čtvrt roku a kolik třeba za rok. Za každý malý krůček kupředu se nezapomeňte odměnit, třeba novým a menším kouskem do šatníku, wellness pobytem nebo novým cvičebním strojem, který vám ulehčí vaše snažení.

Sdílet článek