4 tipy pro výběr padnoucí brašny na notebook

Notebooky jsou stále populárnější, v některých rodinách už ani nemají stolní počítač. Není divu, přenosné laptopy jsou daleko pohodlnější – nejen proto, že je možné si je vzít do postele, ale také z důvodu přenášení do práce, domů a do školy. Jenže na to potřebujete dobrou tašku, která ho během přepravy ochrání.

Pokud zrovna hledáte brašny na notebooky a vybíráte tu nejlepší, máme pro vás čtyři tipy.

1. Různé typy

Popřemýšlejte, kam chcete notebook nosit, to vám pomůže vybrat správný typ obalu. Je totiž rozdíl mezi brašnou, taškou, obalem či pouzdrem. Některé mají více kapes, jiné méně, některé jsou určené do ruky, jiné vybavené popruhem na rameno.

Jestliže jezdíte do práce na kole, nejlepší volbou bude batoh na notebook. Pokud to máte daleko a chodíte pěšky nebo jezdíte dopravou, volte tašku s popruhem. Podnikatelé, kteří si nosí notebook na jednání spolu s dalšími dokumenty a vybavením, si obvykle kupují brašny s větším množstvím kapes.

2. Materiál

Kromě formy provedení je druhým nejdůležitějším aspektem materiál. V závislosti na tom, kam budete notebook nosit, je třeba zvolit tašku nepromokavou, lehce omyvatelnou a hlavně dobře polstrovanou zevnitř, aby byl přístroj v měkkém prostředí. Nezapomeňte na zipy, měly by být masivní, protože je budete často používat.

Záležitost sama o sobě je design. Tašky na notebooky se dělají v mnoha různých provedeních, jedna hezčí než druhá. Pěkný výběr mají v českém eshopu Abags.cz. Obsahuje přes 800 různých produktů, na skladě mají jak tašky, tak brašny i pouzdra. Vše je z kvalitního nepromokavého materiálu a doplněné silným vnitřním polstrováním. Firma vyrábí obaly všech velikostí až do 17″.

3. Správné rozměry

Nejjednodušší je orientovat se podle popisu tašky, velikost bývá často udávána v palcích. Ovšem doporučujeme změřit si notebook a zkontrolovat si raději i rozměry v centimetrech, pokud jsou uvedeny. Nezapomeňte se dívat na výšku (tloušťku) obalu, aby v něm tenký notebook nekloktal.

4. Další kapsy

Vyberte si brašnu, která je dobře organizována. Jestliže chcete s notebookem přenášet nabíječku, myš a jiné příslušenství, kupte si tašku s dostatkem kapes.

Sdílet článek