Jaké jsou ceny parkování u letiště Václava Havla v Praze?

parkování u letiště

Jet na letiště vlastním vozem dnes není nic neobvyklého. Je to pohodlné, rychlé a bezproblémové. A to i proto, že dnes už existuje mnoho možností parkování u letiště Václava Havla v Praze. Pokud i vás čeká v budoucnu taková cesta, budou se vám hodit informace spojené s tím, kolik na kterém parkovišti vlastně zaplatíte.

Krátkodobé parkování je na letišti zdarma

Pokud vás vozem někdo veze, což znamená, že vás před terminálem pouze vyloží a následně zase odjíždí, je třeba říci, že  nemusí platit nic. Konkrétní interval, do kterého je třeba vše stihnout, je 15 minut. Ten se týká jak parkoviště P1 EXPRESS, tak i varianty P2 EXPRESS. Jedná se o označení parkovišť u jednotlivých terminálů. Pokud však patnáctiminutová doba dodržena nebude, je třeba počítat s poměrně vysokými cenami. Ty činí 100,- Kč za první půlhodinu, 200,- Kč za celou hodinu a 300,- Kč za 1,5 hodiny stání na daném parkovišti. S přibývajícím časem se cena přirozeně zvyšuje a tak na krátkodobé stání není toto parkoviště úplně ideální volbou.

Kolik stojí dlouhodobé parkování u letiště Václava Havla, přímo před terminály?

Ideální a komfortní možností je parkovat přímo před jednotlivými terminály, nebo například v parkovacím domě, který se nachází také v areálu letiště. Podle toho, o jaké konkrétní místo se jedná, se určují dané ceny. Pokud budeme brát v potaz délku parkování, která odpovídá klasické dovolené, tak  parkovné na 7 dní vyjde na 1.990,- Kč v případě klasického parkování, a na 2.890,- Kč v případě VIP parkování. Pokud jde o delší parkovací dobu, a to na 11 dní, potom je cena 2.090,- Kč v případě klasické varianty a 3.090 Kč v případě VIP varianty. Poslední dosud nezmíněnou možností je parkoviště označované jako P-D HOLIDAY. Zde jsou ceny nižší, a to 890 Kč na jeden týden a 1.290,- Kč na dobu jedenácti kalendářních dní.

parkování před terminály

Parkování poblíž letiště je levnější

Toto místo není jedinou možností, kde se dá zaparkovat. Poblíž letiště Václava Havla je několik parkovišť, které jsou provozovány soukromými společnostmi a na kterých je možné nechat bezpečně svůj vůz za poplatek menší. Pokud jde o klasickou sedmidenní dovolenou, není problém najít i taková parkoviště, kde celá doba vyjde na necelých 500 korun českých. Pokud jde o dovolenou na 11 dní, lze se hravě vejít i pod 1.000,- Kč. Samozřejmostí je, že v ceně je také doprava jak na letiště při odletu, tak i vyzvednutí a přivezení k vašemu vozu, ve chvíli když přistanete. Samozřejmě na ceně se podílí i to, jaká firma parkoviště provozuje, nebo i to, kde se nachází. Jsou totiž i dražší možnosti, které jsou velmi podobné výše zmíněnému letištnímu parkování, v podobě cen na místě, které je označeno, jako D. Ceny na týden končí pod tisícovou hodnotou, a dovolená na 11 dní vyjde na sumu maximálně 1.500,- Kč.

Parkovat se dá také zcela zdarma

Poslední možnost, na kterou se podíváme, je varianta bezplatného parkování. Ta může být riziková v tom, že svůj vůz máte v podstatě volně na ulici a tak zde není jakákoliv kontrola a jistota toho, že zde také zůstane. Na druhou stranu tato forma patří mezi cenově nejvýhodnější. Pokud vám jde o parkování u letiště Václava Havla, které bude bezplatné a přitom s dobrou dostupností k terminálům, doporučujeme několik vyhledávaných míst, kam můžeme zařadit lokalitu Zličín, stejně jako to může být ulice Kyjevská, zastávka Na Padesátníku, nebo ulice Navigátorů. Pokud jde o ponechání vozu na konkrétním místě jenom pár hodin, může přijít vhod i OC Šestka – nepřehlédnutelné nákupní centrum, které je klasickému Terminálu 1 i 2 nejblíže. Na dlouhodobé parkování v rámci několika dní však může být toto řešení značně rizikové, hlavně proto, že jde o soukromý prostor.